Harry Potter i Insygnia Śmierci -  część 2

Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2

5,4
23 oceny

Ocena wg platformy:

PC 3.3
PS3 6.6
X360 5.0
Wii -
DS -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Bright Light
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
12.07.2011
Europa:
15.07.2011
Polska:
15.07.2011
Producent:
EA Bright Light
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
12.07.2011
Europa:
15.07.2011
Polska:
15.07.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: Harry Potter i Insygnia Śmierci - Część 2 (PS3)
4.0
Recenzja: Harry Potter i Insygnia Śmierci - Część 2 (PS3)

Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 - opis gry

Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2 to przygodowa gra akcji na licencji filmu pod tym samym tytułem wyprodukowana przez EA Bright Light Studio i wydana przez Electronic Arts w lipcu 2011 roku na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Ukazały się również wersje na konsole Wii i DS, lecz są znacznie zubożone względem Harry’ego Pottera na PS3 i X360.

Po upadku Ministerstwa Magii Lord Voldemort szerzy terror w świecie czarodziejów. Na dodatek wszedł w posiadanie Czarnej Różdżki, jednego z legendarnych Insygniów Śmierci, którą zabrał z grobu Albusa Dumbledore'a. Ma ona umożliwić mu zabicie Harry'ego Pottera. Ten zaś wraz ze swoimi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną, kontynuuje poszukiwanie horkruksów, które zawierają cząstki duszy Czarnego Pana. Po szaleńczej wyprawie do banku Gringotta udaje im się zdobyć kolejny. Do znalezienia i zniszczenia pozostały już tylko dwa - diadem Roweny Ravenclaw i Nagini, wąż Voldemorta. By odszukać diadem, Harry, Ron i Hermiona muszą wrócić do Hogwartu. Dyrektorem Szkoły Magii i Czarodziejstwa jest teraz Severus Snape. To właśnie w Hogwarcie dojdzie do ostatecznego starcia pomiędzy Chłopcem, Który Przeżył, a Czarnym Panem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Część druga Harry Potter i Insygnia Śmierci to, podobnie jak wydana rok wcześniej „jedynka”,  gra przygodowa z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Zadania polegają głownie na zwiedzaniu szkoły, warzeniu eliksirów, ćwiczeniu Quidditcha i pojedynkowaniu się. Rzucanie czarów zostało rozbudowane w porównaniu do poprzedniej części, gdyż każdy czar posiada teraz swój własny system ruchów. Harry Potter i Insygnia Śmierci to najbardziej mroczna części z sagi, więc również gra się lekko zmieniła. Duży nacisk w tej części płożona na walkę ze Śmierciożercami kosztem zbierania fasolek czy herbów. Świat, który może eksplorować gracz, jest spory i oferuje dużo swobody, a sam Hogwart jest niemal żywcem wyjęty z kinowej adaptacji przygód Pottera.

Gra działa na tym samym silniku graficznym. co część pierwsza Insygniów Śmierci, wygląda zatem znacznie lepiej niż w Czarze Ognia czy Księciu Półkrwi. Muzyka przesycona jest magią i nadaje odpowiedni nastrój, a bohaterom podkładają głosy ci sami aktorzy, co w filmie.

Wideo - Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper