Hardwood Backgammon

Hardwood Backgammon

7,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Silver Creek Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.12.2005
Europa:
08.12.2005
Producent:
Silver Creek Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
08.12.2005
Europa:
08.12.2005

Hardwood Backgammon - opis gry

Hardwood Backgammon produkcja poświęcona tryktrakowi - najstarszej grze planszowej mającej swojej korzenie w czasach starożytnych. Za jej stworzenie odpowiadało studio Silver Creek Entertainment, a za wydanie Microsoft. Tytuł ukazał się na Xboxie 360 oraz komputerach.

Hardwood Backgammon to dość wierna ‘adaptacja’ tryktraka. W rozgrywce  bierze udział dwóch graczy. Każdy z nich posiada po piętnaście pionków w odrębnych kolorach, które przesuwa po planszy składającej się z 24 pól. Aby wygrać, musimy przenieść wszystkie pionki na drugą połowę planszy. Podczas gry używa się dwóch kości.

Po rzucie można poruszyć swe dwa pionki o liczby wskazane na kostkach (lub jednym pionem dwa razy). Pionki można przesuwać wyłącznie na pola, na których nie znajdują się więcej niż dwa pionki przeciwnika. Wyjątkowym rzutem jest tak zwany "dubel" (ta sama ilość oczek na obu kostkach). Przy np. dwóch dwójkach można wykonać ruch czterema różnymi pionami -- każdym o dwa pola, albo dwoma pionami - każdym o cztery pola, albo jednym pionem o sześć pol, a drugim o dwa pola. Tryktrak wymaga umiejętności strategicznego planowania, bowiem musimy tak poruszać się po planszy, by na jakimś polu nie został samotny pion, dając przeciwnikowi szansę jego zbicia.

Produkcja Silver Creek nie wprowadza do formuły nowych elementów i udziwnień, choć do naszej dyspozycji oddano różne opcje ustawień pozwalają dopasować rozgrywkę do własnych preferencji. Możemy np. ustalić liczbę punktów konieczną do osiągnięcia zwycięstwa (maksymalnie 129 punktów).

Grać możemy w singlu (trzy stopnie trudności do wyboru) lub w multiplayerze z drugą osobą, zarówno przez sieć, jak i w wariancie lokalnym przy jednej konsoli.

Wideo - Hardwood Backgammon

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper