Hamilton’s Great Adventure

Hamilton’s Great Adventure

6,0
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Fatshark
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
23.08.2011
Europa:
24.08.2011
Producent:
Fatshark
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
23.08.2011
Europa:
24.08.2011

Hamilton’s Great Adventure - opis gry

Hamilton’s Great Adventure to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez studio Fatshark. Tytuł ukazał się na komputerach oraz PlayStation 3, gdzie dostępny był w cyfrowej dystrybucji.

Głównym bohaterem gry jest Ernest Hamilton, podróżnik i poszukiwacz skarbów. Hamilton wraz ze swoim przyjacielem, profesorem, konstruują maszynę zwaną transmorphanizerem, lecz pewnego dnia ktoś wykrada jedną z najważniejszych jego części - tzw. fluxatron. W jego poszukiwaniu Hamilton udaje się do dżungli amazońskiej, gdzie odkrywa, że sprawa jest bardzo poważna i ma związek z zaginionym kontynentem.

W Hamilton’s Great Adventure odwiedzimy różne zakątki świata poszukując i fluxatronu, i wspomnianego kontynentu. Łącznie są to cztery lokacje liczące po dwanaście leveli (plus te bonusowe). Na każdej planszy nasze zadanie polega na odnalezieniu złotego klucza, a następnie udanie się z nim do wyjścia. Oczywiście to teoria, bo w praktyce musimy zważać na różne kwestie. Ważnym elementem rozgrywki jest strategiczne planowanie ruchów głównego bohatera. Powodem tego są przejścia, które niszczeją jeśli postawimy na nich stopę np. raz lub dwa razy. Tu i ówdzie znajdują się także drzwi. Można je otworzyć przyciskami bądź dźwigniami. Warto w tym miejscu wspomnieć o Sashy, ptaku należącym do głównego bohatera. Potrafi ona przełączać dźwignie i wydawać dźwięki, które odwracają uwagę przeciwników, bo tych również spotykamy na drodze. W przeciwnym wypadku kontakt z nimi kończy się wtopą.

Po przejściu planszy jesteśmy oceniani. Nota zależy między innymi od tego, ile skarbów udało nam się zgarnąć. Z innych znajdziek warto też wspomnieć o magicznych proszku, który zbiera Sasha. Dzięki niemu Hamilton może korzystać ze specjalnych przedmiotów, które zdobywa w trakcie swojej przygody. Są to buty pozwalające szybciej się poruszać, maska służąca do ukrywania się przed nieprzyjaciółmi czy luneta wskazująca właściwą drogę.

Wideo - Hamilton’s Great Adventure

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper