Gex 3: Deep Cover Gecko

Gex 3: Deep Cover Gecko

7,8
98 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.9
N64 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
01.03.1999
Europa:
04.1999
Producent:
Crystal Dynamics
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
19 godzin
Premiery
Świat:
01.03.1999
Europa:
04.1999

Gex 3: Deep Cover Gecko - opis gry

Gex 3: Deep Cover Gecko to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Crystal Dynamics. Tytuł ukazał się na PlayStation i Nintendo 64 w 1999 roku. Trzecia część przygód uzależnionego od telewizji gekona zakończyła serię.

Gex po raz trzeci będzie zmuszony stawić czoło Rezowi, który wciąż planuje przejąć władzę nad telewizyjnymi światami. Tym razem punktem wyjścia dla historii będzie zniknięcie agentki Xtra (w jej rolę wciela się modelka Playboya Marliece Andrada) odpowiedzialnej za ich bezpieczeństwo.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gex 3 nawiązuje do obu poprzednich części, ale jednocześnie wprowadza też nowe rozwiązania. Np. jaszczur nie zbiera już wszystkich możliwych gratów, ale tylko owady, co przywodzi na myśl pierwowzór. Jeśli uzbiera ich sto, otrzymuje piloty od których zależy dalszy postęp.

Wachlarz podstawowych umiejętności Gexa nie uległ zmianie, choć twórcy przygotowali więcej atrakcji. Może on teraz używać środków transportu w rodzaju czołgu, osła czy deski snowboardowej. Na niektórych poziomach przyjdzie mu za poza tym pluć ogniem, lodem, pływać i szybować.

Kolejnym sporym novum są grywalni pomocnicy gekona. Jest ich w sumie trzech. Żółw Alfred, lokaj głównego bohatera dbający o jego jaskinię, Rex, czerwony dinozaur, oraz kuzyn Cuz. Ich poczynaniami przyjdzie nam pokierować podczas bonusowych etapów. Niestety, zestaw umiejętności w przypadku wszystkich jest dokładnie ten sam.

Gex 3 był oceniany słabiej niż poprzednie części, choć powszechnie uchodzi za solidną platformówkę. Słabiej znowu wypadała wersja z Nintendo 64 - działała ona w niższej rozdzielczość, wycięto z niej wstawki FMV i wyrzucono kontrowersyjną zawartość.

Wideo - Gex 3: Deep Cover Gecko

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper