Gal Gun: Double Peace

Gal Gun: Double Peace

6,2
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
NS -
PC 9.0
PS Vita 3.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Inti Creates
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
06.08.2015
Europa:
29.07.2016
Producent:
Inti Creates
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
06.08.2015
Europa:
29.07.2016

Gal Gun: Double Peace - opis gry

Gal Gun: Double Peace to strzelanka ‘na szynach’ wyprodukowana przez japońskie studio PQube i wydana w Europie przez PQube. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch i komputerach osobistych. 

Fabuła - Gal Gun: Double Peace

Gra opiera się na bardzo oryginalnych założeniach. Wcielamy się tutaj w Hodaia, na pozór przeciętnego ucznia, który zostaje trafiony strzałą przez wredną anielicę Kuronę. W wyniku tego wydarzenia jego koleżanki ze szkoły stają się na niego wściekłe, a on musi je powstrzymywać. Hodai strzela pociskami z feromonów, które sprawiają, że dziewczyny się w nim zakochują. Musi on do końca dnia nie tylko się uratować przed ‘atakami’, ale też znaleźć miłość życia. W przeciwnym razie zostanie sam do końca swoich dni.

Rozgrywka - Gal Gun: Double Peace

Pod względem rozgrywki gra przypomina klasyczne rail shootery, w których akcję obserwujemy z oczu bohatera, a nasza ingerencja sprowadza się do kierowania celowniczkiem. Tutaj wygląda to bardzo podobnie. Celownikiem można ruszać za pomocą lewej gałki lub ekranu dotykowego (dotyczy PS Vita). Od czasu do czasu standardowe zmagania urozmaicają też fragmenty, w trakcie których sterujemy dotykiem. W przypadku PS4 używamy do tego touchpada. W grze nie brakuje też starć z bossami.

Podczas zmagań napotkamy łącznie ponad siedemdziesiąt dziewcząt. Po ich ‘uspokojeniu’ możemy nawiązać z dziewczyną pewną relację, aby ustalić czy to ta jedyna. Od naszego wyboru zależy zakończenie. Gra posiada też tryb Doki Doki Mode dający możliwość przypatrywania się dziewczynom, które podobają nam się najbardziej. Można nim też zmieniać ciuchy.

Warto dodać, że wersja na PS4 posiada ciekawe rozwiązanie nazwane Mom’s Arrived Screen. Jeśli nie chcemy, żeby ktoś zobaczył w co gramy, możemy zmienić estetykę gry na bardziej neutralną, przypominającą staroszkolne jRPG.

Wideo - Gal Gun: Double Peace

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper