Fuse

Fuse

6,6
36 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.9
X360 5.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
28.05.2013
Europa:
31.05.2013
Polska:
31.05.2013
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
28.05.2013
Europa:
31.05.2013
Polska:
31.05.2013

Fuse - opis gry

Fuse, znane wcześniej jako OverStrike, to gra akcji z widokiem TPP tworzona przez studio Insomniac Games, autorów takich serii jak Ratchet & Clank i Resistance. Jest to także pierwsza multiplatformowa gra tego dewelopera, gdyż wcześniej firma tworzyła swoje produkcję tylko i wyłącznie na systemy sygnowane logiem Sony.

Fuse to nastawiony na kooperację czteroosobowej drużyny shooter TPP z obowiązkowym wykorzystaniem systemu osłon i masą strzelających zabawek. Tytułowe Fuse to potężna, pozaziemska substancja, która trzymana w ukryciu prędzej czy później musiała wpaść w niepowołane ręce. Aby zapobiec katastrofie, w ślad za złodziejami rusza najemnicza formacja Overstrike 9, złożona z czterech charakternych indywiduów i znaku rozpoznawczego Insomniac - kompletnie porąbanego i do niczego niepodobnego arsenału, co oczywiste, opartego o osobliwe właściwości kosmicznej energii. Niczym we wzorowej drużynie RPG-owego MMO, każdemu z jej członków przypisano odrębną profesję oraz zestaw broni. Przykładowo, postawny Dalton to podręcznikowy czołg – powolny, ale będący w stanie przyjąć na siebie cały wrogi ostrzał za pomocą spluwy Magshield, roztaczającej przed nim całkiem pokaźnych rozmiarów tarczę, zdolną pomieścić za sobą choćby i cały zespół. Z kolei ciemnowłosą Nayę wyposażono w umiejętność bezszelestnego podkradania się do oponentów oraz karabin plujący miniaturowymi czarnymi dziurami, wściekle targającymi zwłokami nieprzyjaciół.

 

Jest oczywiście tego znacznie więcej, a wynalazki takie jak Shattergun, rozsadzający trafionych nieboraków od środka wystrzeliwującymi we wszystkich kierunkach krystalicznymi słupami, czy kusza Arcshot rzygająca bełtami w jednej chwili zamieniającymi cel w żółtą papkę, to zapewne jedynie ułamek tego, co szykuje dla deweloper. Współpraca całego zespołu w celu osiągnięcia postępów to w tym przypadku absolutny standard, podobnie zresztą jak wzajemne wsparcie ogniem przy co bardziej słusznych rozmiarów mechanicznych przeciwnikach. Całość napędza wykorzystany wcześniej w  grach z cyklu Ratchet & Clank silnik Insomniac Engine 4.0, dzięki któremu gra wizualnie prezentuje się bardzo dobrze.

Wideo - Fuse

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper