Fear Effect 2: Retro Helix

Fear Effect 2: Retro Helix

8,2
65 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kronos Digital Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
21.02.2001
Europa:
23.03.2001
Producent:
Kronos Digital Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
21.02.2001
Europa:
23.03.2001

Fear Effect 2: Retro Helix - opis gry

Fear Effect 2: Retro Helix jest grą action-adventure wyprodukowaną przez studio Kronos Digital Entertainment i wydaną przez Eidos Interactive na PlayStation w 2001 roku. Jej akcja toczy się przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części. Tytuł wywołał w swoim czasie pewne kontrowersje sugerując lesbijskie relacje między dwiema głównymi bohaterkami.

Jest rok 2048, świat pogrąża się w chaosie za sprawą tajemniczej dolegliwości atakującej DNA (EINDS, czyli Environmentally Induced Nucleotides Degeneration Syndrome). Miliard osób umiera, przestępczość kwitnie, a naukowcy obawiają się, że manipulacja kodem genetycznym może doprowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji, z całkowitym wytrzebieniem ludzkości włącznie.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Strukturę narracji Fear Effect 2: Retro Helix oparto na rozdziałach, podczas których gracz wcieli się w jedną z czterech postaci. Są to była członkini Triady o francusko-chińskich korzeniach Hana Tsu Vachel, były oficer amerykańskiej armii Royce Glass, płatny morderca Jacob DeCourt, któremu doskwiera EINDS, oraz tajemnicza Rain Qin, którą Hana odnalazła kilka lat wcześniej podczas jednej ze swoich misji. Pierwszą trójką poznaliśmy już w oryginale, prequel pokaże nam, jak zaczęli oni ze sobą współpracować. Poszukując lekarstwa na trapiącą ludzkość chorobę odwiedzą futurystyczny Hong Kong, sięgające historią do starożytności miasto Xi’an, grobowiec pierwszego cesarza zjednoczonych Chin i legendarną krainę nieśmiertelnych Penglai Shan. Fabuła, podobnie jak ostatnio, będzie łączyć osadzoną we współczesności intrygę z wątkami rodem z chińskich legend.

 

Gameplay zasadniczo nie zmienił się wiele. Okraszoną ciekawym stylem graficznym akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby - postacie wyjęte jakby z filmu animowanego biegają po lokacjach z pre-renderowanymi tłami. Do dyspozycji grającego oddano arsenał składający się z pistoletów, karabinów, strzelb i broni służących do walki na krótsze odległości (unikalnej dla każdego). Wyraźnie większy jest w Retro Helix nacisk na rozwiązywanie zagadek. Przeciwników jest mniej, ale stanowią oni teraz większe zagrożenie - łatwiej mogą nas posłać do piachu. Stan zdrowia nadal przedstawia “fear meter” działaniem przypominający EKG.   

 

Fear Effect 2 zostało przyjęte bardzo ciepło zarówno przez graczy, jak i media branżowe. Gra odniosła też komercyjny sukces. W produkcji była już część trzecia na PlayStation 2, jednak kłopoty finansowe Eidos uniemożliwiły dokończenie jej produkcji.

Wideo - Fear Effect 2: Retro Helix

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper