Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

7,8
34 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Micro Forte
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
38 godzin
Liczba graczy:
1-18
Premiery
Świat:
14.03.2001
Europa:
30.03.2001
Polska:
16.05.2001
Producent:
Micro Forte
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Śr. czas:
38 godzin
Liczba graczy:
1-18
Premiery
Świat:
14.03.2001
Europa:
30.03.2001
Polska:
16.05.2001

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel - opis gry

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel to strategia turowa osadzona w postapokaliptycznym uniwersum Fallouta. Gra została wyprodukowana przez Micro Forte, a jej wydawcą zostało studio Interplay. Tytuł miał swoją premierę w 2001 roku wyłącznie na PC.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel jest inne niż pierwsze dwie odsłony serii Fallout, twórcy postawili na  pomieszanie gry strategicznej z grą taktyczną z naciskiem na ten drugi aspekt. Jesteś wyrzutkiem nikomu nie potrzebnym śmieciem, powstałeś z prochu ale Bractwo przekuję cię w stal. Twoja broń będzie tym najlepszym przyjacielem, twoje umiejętności będą ci pomagały w eliminowaniu twoich przeciwników, będziesz chronił i bronił słabych.

Gra odcięła się od gatunku cRPG i postawiła na  taktyczno/strategiczne podejście. Wcielamy się w świeżo upieczonego kadeta, który przystąpił do Bractwa Stali, ugrupowania, które jest bardzo zaawansowane technologiczne, a które dąży do odbudowania zniszczonego wojną jądrową świata. Naszym zadaniem jako członek bractwa będzie wykonania szereg niebezpiecznych misji w tym odnalezienie technologi, które pomogą w pokonaniu największych wrogów bractwa.

Największym zmianom uległa sama rozgrywka, same atrybuty,tworzenie postaci, czyli trzon serii pozostał bez zmian. Jedynie sposób rozgrywki uległ totalnej zmianie, nie będziemy już wykonywali questów ani podróżowali od miasta do miasta. Teraz naszą główną bazą będą placówki bractwa stali między którymi będziemy podróżowali w celu uzyskania kolejnych misji. W grze pokierujemy sześciu osobową  drużynę którą pokierujemy w trakcie danej misji, możemy to zrobić na dwa różne sposoby. W trybie taktycznym z podziałem na tury (klasyczne Fallouty) albo w trybie rzeczywistym, gdzie refleks będzie miał tutaj ogromne znaczenie.

Przed każdą misją będziemy dozbrajali swoją drużynę, kupowali lepsze bronie, pancerze pojazdy wszystko to za pieniądze, które zdobywać będziemy w trakcie misji z ofiar albo za wykonaną misję (nagroda). W Fallout Tactics mamy 20 różnych misji, które cechują się różnorodnością, zwiedzimy między innymi wioski,pustkowia,opuszczone miasta, placówki wojskowe i staniemy do walki z wrogimi ugrupowaniami w tym super mutantami. Pojazdy w grze to jedna z nowości, do dyspozycji gracza oddane będą transportery, Hummery, buggy a nawet czołg.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel jako pierwsza gra z serii posiada tryb multiplayer do 18 graczy którzy mogą maksymalnie kontrolować 36 członków drużyny.Gra również jako pierwsza w serii została wydana w pełnej polskiej wersji językowej. Dubbing spełnił oczekiwania, a usłyszeć możemy Mirosława Bakę jako narratora, Olafa Lubaszenkę, Andrzeja Chyrę czy Jarosława Boberka i wielu innych polskich aktorów.   

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper