FIFA 10

FIFA 10

6,8
164 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.4
PS3 7.4
X360 6.9
Wii 3.1
PSP 5.6
DS 4.4
PS2 5.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
02.10.2009
Europa:
02.10.2009
Polska:
02.10.2009
Producent:
EA Canada
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
02.10.2009
Europa:
02.10.2009
Polska:
02.10.2009

FIFA 10 - opis gry

FIFA 10 jest grą sportową traktującą o piłce nożnej, stworzoną przez studio EA Canada i wydaną przez Electronic Arts w październiku 2009 roku na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360. FIFA 10 ukazała się praktycznie na wszystkie platformy do gier, są to jednak znacznie uboższe wersje niż edycja na PS3 i X360.

Gry z serii FIFA pojawiają się rok w rok w okresie jesiennym, niosąc ze sobą większe lub mniejsze zmiany w stosunku do edycji sprzed roku. To, co zawsze jest wspólne dla każdego piłkarskiego tytułu spod dłuta Electronic Arts, to licencja, czyli element, który praktycznie od samego początku zaniedbuje konkurencja z Konami. W przypadku FIFY 10 producent po raz kolejny stanął na wysokości zadania, gdyż gracz może rozegrać mistrzostwa w kilkudziesięciu krajach, doliczając do tego również krajowe puchary. Zdecydowanie słabiej przedstawia się sytuacja z drużynami reprezentacyjnymi, gdyż nie jest ich wiele, poza tym nie można rozegrać turnieju innego niż towarzyski. Mimo to gry z tej serii od zawsze stawiają na rozgrywki ligowe, a na tym polu licencja obejmuje nawet mało znane kluby i anonimowych dla większości graczy piłkarzy.

 

W stosunku do FIFY 09, gra z 2009 roku doczekała się jedynie kosmetycznych zmian oraz kilku usprawnień w mechanice. Zwiększono nieco tempo meczów, jeszcze bardziej ograniczono efektywność rajdów, poprawiono detekcję kolizji, większa liczba piłkarzy przypomina swoje rzeczywiste pierwowzory. Na samotników czeka jak zwykle multum meczów z konsolą, natomiast w kwestii trybów zabawy wieloosobowej, produkcja Elektroników tradycyjnie oferuje mnóstwo opcji, które w FIFA 10 rozbudowano, poprawiając przy okazji matchmaking. Szlifów doczekał się także tryb menadżerski.

 

Tradycyjnie też niewiele zmienił się oprawa graficzna. FIFA 10 działa na tym samym silniku, co poprzednia część, przez co zmiany, jakie można dostrzec, ponownie są kosmetyczne. Gra opatrzona została polskim komentarzem, za który odpowiada nieśmiertelny duet z Telewizji Polskiej, czyli Dariusz Szpakowski - Włodzimierz Szaranowicz.

Wideo - FIFA 10

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper