Expedition Zero

Expedition Zero

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Enigmatic Machnies
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Survival
Premiery
Świat:
24.03.2022
Europa:
24.03.2022
Producent:
Enigmatic Machnies
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror,   Survival
Premiery
Świat:
24.03.2022
Europa:
24.03.2022

Expedition Zero - opis gry

Expedition Zero to survival horror wyprodukowany przez studio Enigmatic Machnies i wydany przez tinyBuild Games. Tytuł ukazał się na PC.

Fabuła - Expedition Zero

Akcja Expedition Zero rozgrywa się w samym sercu Syberii, gdzie po uderzeniu tajemniczego meteorytu grasować zaczęły polujące na ludzi potwory. My wcielamy się tutaj w sowieckiego inżyniera, który musi przeżyć w tych skrajnie niesprzyjających warunkach i znaleźć drogę ucieczki. Jest tylko jeden szkopuł: zona, w której utknął protagonista jest odcięta od świata. Pewna osoba proponuje nam pomoc, jednak pod warunkiem pozyskania próbek od śmiertelnie niebezpiecznego stworzenia, które rozprawiło się już z rzeszą żołnierzy.

Rozgrywka - Expedition Zero

Podczas rozgrywki w Expedition Zero wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Naszym głównym zadaniem jest pozyskanie rzeczonych próbek i w dalszej kolejności ucieczka z niebezpiecznej strefy. Co jasne, nie będzie to proste. Główny bohater jest nie wojownikiem, tylko inżynierem, w związku z czym walka nie jest jego mocną stroną. Ruchy naszego podopiecznego są powolne, a biegać może on tylko przez kilka sekund, gdyż na więcej nie pozwala jego kondycja. Ważną częścią zmagań jest unikanie potwora tropiącego nas niemal nieustannie. Nie da się go zabić, dlatego w razie wpadki ratować musimy się ucieczką.

W Expedition Zero ważnym filarem gameplayu są elementy survivalowe. Wielokrotnie jesteśmy zmuszeni sami konstruować przedmioty przydatne do wykonania zadania. Co więcej, główny bohater dysponuje także specjalnym kombinezonem dającym się modyfikować. W jego poszczególnych slotach umieszczać możemy rozmaite gadżety, np. maskę gazową. Zarządzanie ‘inwentarzem’ jest tu nie bez znaczenia.

W grze, warto dodać, nie ma auto-save’ów. Zapisywać stan gry możemy tylko w wyznaczonych do tego miejscach. 

Wideo - Expedition Zero

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper