Every Extend Extra

Every Extend Extra

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Q Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Muzyczna
Premiery
Świat:
13.08.2006
Europa:
09.02.2007
Producent:
Q Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Muzyczna
Premiery
Świat:
13.08.2006
Europa:
09.02.2007

Every Extend Extra - opis gry

Every Extend Extra to gra zręcznościowa z elementami gry muzycznej wyprodukowana przez studio Q Entertainment i wydana przez Buena Vista Games. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable i był kontynuacją freeware’owej gry z PC.

W Every Extend Extra nasze zadanie polega na niszczeniu nieprzyjaciół, ale myk polega na tym, że nie możemy strzelać. Zamiast tego tego nasz pojazd musi się zdetonować tak, aby eksplozja pochłonęła także przeciwników, co nabija nasz licznik punktów. I tu dochodzi do głosu drugi patent: liczba eksplozji/bomb, z których możemy skorzystać, jest ograniczona. Mając to na względzie musimy doprowadzać do eksplozji, które nabiją taką liczbę punktów, która pozwoli pozyskać nową bombę. W grze dostępne są różne rodzaje eksplozji i funkcja “charge” - trzymając stosowny przycisk ustalamy siłę mającego nastąpić wybuchu. Podobnie jak w shmupach, przeciwnicy pozostawiają po sobie dopałki niosące rozmaite korzyści, np. przyspieszające nasze ruchy. Od czasu do czasu ścieramy się też z bossami, lecz dodać warto, że nie toczymy z nimi walki bezpośrednio, ale raczej gramy, tak jak graliśmy, czyli eliminujemy płotki. Jeśli zdobędziemy odpowiednią liczbę punktów, zadamy obrażenia bossowi.

Gra oferuje sześć wariantów rozgrywki. Są to Arcade (siedem plansz do przejścia; stopień trudności zależny jest od tego, jak nam poszło w poprzedniej), Caravan (tryb dla osób próbujących wykręcać rekordy punktowe; możemy w nim wybrać dowolną planszę z Arcade), Boss Attack (walki z bossami dostępne w dwóch wariantach, czyli Solo, jedna walka, oraz Rush, czyli seria walk), Original (plansze z freeware’owego pierwowzoru) oraz Multiplayer i Vs. Mode. Ten pierwszy to wieloosobowa kooperacja, a drugi wieloosobowa rywalizacja. Grać mogą dwie osoby jednocześnie.

Wideo - Every Extend Extra

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych