Endless Space 2

Endless Space 2

7,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Amplitude Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
19.05.2017
Europa:
19.05.2017
Polska:
19.05.2017
Producent:
Amplitude Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
19.05.2017
Europa:
19.05.2017
Polska:
19.05.2017

Endless Space 2 - opis gry

Endless Space 2 to turowa gra strategiczna 4X wyprodukowana przez Amplitude Studios i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się tylko na komputerach osobistych z systemami Windows oraz Mac OS X.

Produkcja Amplitude Studios to strategia 4X, czyli eksploracja, ekspansja, eksploatacja, eksterminacja. W Endless Space 2 nasze zadanie polega na zbudowaniu kosmicznego imperium od podstaw. Zmagania rozpoczynamy od wyboru rasy - jest ich pięć, a każda posiada pewien zestaw perków i innych cech rzutujących na rozgrywkę. Rzecz polega na podboju kolejnych systemów planetarnych. Każdy z nich liczy góra pięć planet, które różnią się klimatem, środowiskiem, anomaliami i innego rodzaju parametrami. Można na nich przeprowadzać rozmaite przedsięwzięcia (jakie - to zależy od parametrów), choć wspomnieć również warto, że nie wszystkie nadają się do skolonizowania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Bardzo ważną rolę podczas rozgrywki odgrywają badania. Dzięki nim pozyskujemy lepszą technologię, uzbrojenie, zdolności itd. Rozwijać można się w kilku kategoriach, jak wojskowość, nauka czy handel. Każda z nich posiada własne drzewko rozwoju. Ważna jest także polityka. W grze występują różne partie (w zależności od rasy) oraz rządy. Endless Space 2 daje nam nawet możliwość przepychania własnych ustaw i praw (dzięki czemu zyskujemy buffy), choć nasza partia musi osiągnąć do tego właściwy status.

Oprócz naszego imperium we wszechświecie funkcjonują także inne państwa, z którymi mamy różne relacje. Gra daje możliwość ich kształtowania, np. zawiązywania sojuszów lub prowadzenia wojen. Ponadto trafiamy też na mniej istotne cywilizacje, z którymi postępować można w podobny sposób. Wynik bitew jest losowy, ale na rezultat przebieg ma wielkość armii oraz strategia, którą do pewnego stopnia da się ustalać.

Gra pozwala nam projektować własne statki kosmiczne. Dostępne są trzy rodzaje kadłuba: mały, średni i duży. Każdy ma określone wady i zalety. Maszyny można też wyposażać w różnego rodzaje broni.

Oprócz singla Endless Space 2 oferuje też tryb multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób.

Wideo - Endless Space 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper