Dragon Valor

Dragon Valor

6,6
21 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
02.12.1999
Europa:
30.06.2000
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
23 godzin
Premiery
Świat:
02.12.1999
Europa:
30.06.2000

Dragon Valor - opis gry

Dragon Valor to gra akcji typu hack’n’slash z elementami RPG wyprodukowana i wydana przez Namco na PlayStation w 1999 roku. Tytuł ten stanowi trzecią część serii Dragon Buster, której początki sięgają czasów NES-a.

Fabuła w założeniach jest prosta. Wcielamy się w przedstawiciela wielopokoleniowego rodu smoczych poskramiaczy, w których posiadaniu znajduje się specjalny miecz, jedyna broń, którą da się zgładzić zagrażające krajowi gady. Historia nie powali złożonością, jednak pozwoli w kilku miejscach na podjęcie decyzji rzutujących na dalszy bieg wydarzeń (alternatywne scenariusze). Jako protagonista będziemy mogli podjąć decyzję o tym, jaką partnerkę wybrać, a nad spłodzonym potomstwem przejmiemy kontrolę w następnym rozdziale gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka cechuje się szczątkowymi elementami RPG - generalnie chodzi o to, by po prostu przedrzeć się pod koniec planszy wyrzynając napotkanych wrogów. Na końcu każdego rozdziału walczymy ze smokiem. Oprócz szlachtowania cudzych pomagierów i innych pomiotów zbieramy też przedmioty, które wpływają na statystyki (łącznie cztery - atak, obrona, HP i MP), albo księgi zawierające czary. W grze istnieje też waluta o nazwie Val służąca do kupna medykamentów i tym podobnych rzeczy. Sklepy są jednak generalnie bezwartościowe.

 

Co warto dodać - rozgrywki nie urozmaicają zbytnio nowi bohaterowie. Posiadają oni te same umiejętności, różnice robią co najwyżej nowe miecze i kilka czarów.

 

Dragon Valor doczekał się raczej bardzo przeciętnych ocen. Recenzenci twierdzili, iż gra jest w zasadzie dobra, ale poza tym nie wzbija się na żaden wyższy poziom. Tytuł zamknął tym samym zasłużoną dla elektronicznej rozrywki serię Dragon Buster, choć Namco zdołało jej jeszcze oddać hołd w postaci stylizowanej na pierwowzorze minigry ukrytej w Tales of the Abyss

Wideo - Dragon Valor

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper