Dig Dug

Dig Dug

7,2
20 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.8
GBA -
NES 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.06.1985
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
04.06.1985

Dig Dug - opis gry

Dig Dug to gra zręcznościowa wyprodukowana przez Namco. Tytuł ukazał się najpierw na automatach, a następnie został przeniesiony na inne sprzęty, takie jak Nintendo Entertainment System, PC i Game Boy Advance.

Gra pozwala nam się wcielić w postać, która do walki z przeciwnikami używa… pompki. Tu mała ciekawostka - imię i nazwisko naszego podopiecznego to Taizo Hori i jest on ojcem głównego bohatera Mr. Driller (można go nawet odblokować w jednej z wersji tej gry) oraz mężem Toby Masuyo z Baraduke.

Podczas rozgrywki zapuszczamy się pod ziemię i eliminujemy znajdujące się tam potwory realizując nasze główne zadanie. Robimy to na dwa sposoby. Albo pompujemy w nie powietrze używając specjalnej pompki, albo zrzucamy głazy. Po zabiciu wszystkich przeciwników przechodzimy na następny poziom.

W grze występują dwa rodzaje przeciwników. Są to Pookas (okrągłe czerwone potwory z goglami) i Fygars (smokopodobne stworzenia ziejące ogniem). Przy pompowaniu musimy uwzględnić czas i położenie, bowiem w trakcie całego procesu, który trwa kilka sekund, jesteśmy wystawieni na ataki. Jeśli nie zdążymy go przeprowadzić, napompowany oponent powróci do swojego pierwotnego stanu. W Dig-Dugu najwięcej punktów zdobywamy jednak jeśli przywalimy potwora głazem. A po zrzuceniu dwóch na środku planszy pojawia się przedmiot, który dodatkowo podkręca wynik (mogą to być owoce, warzywa lub statek z Galaxiana).

Gra składa się z 256 poziomów, przy czym co cztery zmienia się kolorystyka, by nieco urozmaicić graczom zabawę. Po przejściu tego wszystkiego zaczynamy od początku i gramy tak długo, aż skończą nam się wszystkie życia. Im dalej jesteśmy, tym przeciwnicy stanowią większe zagrożenie, poruszając się szybciej.

Wideo - Dig Dug

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper