Dementium: The Ward

Dementium: The Ward

6,7
6 oceny

Ocena wg platformy:

DS 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Renegade Kid
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
31.10.2007
Europa:
17.04.2009
Producent:
Renegade Kid
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
31.10.2007
Europa:
17.04.2009

Dementium: The Ward - opis gry

Dementium: The Ward to gra przygodowa w konwencji survival-horroru wyprodukowana przez amerykańskie studio Renegade Kid i wydana w Europie przez SouthPeak Interactive. Tytuł ukazał się na NDS-ie. Pierwotnie Dementium powstawało jako kolejna odsłona Silent Hill, lecz Konami odrzuciło koncept Amerykanów.

W Dementium wchodzimy w buty człowieka zmagającego się z amnezją. Pewnego dnia wybudza się on w szpitalu (Redmoor Hospital) nie wiedząc kim jest, gdzie jest i w jakich okolicznościach znalazł się tam, gdzie się znalazł. Co gorsza, jego sytuacja komplikuje się gdy wychodzi na jaw, że szpital opanowany jest przez obrzydliwe monstra gotowe wysłać go na tamten świat. W tym skrajnie niegościnnym środowisku musi on poznać prawdę o sobie i uciec z pułapki.

Podczas rozgrywki akcję śledzimy z perspektywy pierwszej osoby. Do sterowania używamy ekranu dotykowego, co przypomina rozwiązania zaimplementowane w Metroid Prime: Hunters. Przeczesując korytarze Redmoor Hospital, do czego przydaje się latarka, natykamy się na potwory, z którymi radzimy sobie za pomocą znaleźnych broni. Tych jest kilka rodzajów: kij, pistolet, rewolwer, strzelba, karabin maszynowy, karabin snajperski itd. Amunicji nie ma jednak zbyt wiele, dlatego najlepiej ją oszczędzać z myślą o starciach z groźniejszymi przeciwnikami (np. bossam).

Szpital składa się w sumie z pięciu pięter. Ogólnie rzecz biorąc budynek jest duży, lecz struktura gry pozostaje przy tym dość liniowa. Oprócz walki zmagania urozmaicają także łamigłówki (najczęściej z liczbami). W ich rozwiązywaniu pomocą służy notatnik, w którym możemy zapisywać dowolne rzeczy.

Wideo - Dementium: The Ward

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper