Dark Deity

Dark Deity

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sword and Axe
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
16.06.2021
Europa:
16.06.2021
Producent:
Sword and Axe
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
16.06.2021
Europa:
16.06.2021

Dark Deity - opis gry

Dark Deity to turowa gra strategiczna z elementami RPG wyprodukowana przez studio Sword and Axe i wydana przez Freedom Games. Tytuł ukazał się na komputerach.

Fabuła - Dark Deity

Akcja Dark Deity rozgrywa się w fantastycznym świecie Terrazael usiany pozostałościami po dawnej zaawansowanej technologicznie cywilizacji. Historia rozpoczyna się, gdy król Varic postanawia rozpocząć wojnę z ościennym państwem Aramor, oskarżając je o zamordowanie ojca. Varicowi brakuje jednak żołnierzy. W tym celu sięga po absolwentów neutralnej dotąd akademii wojskowej Brookstead. Wśród nich są również główni bohaterowie opowieści.

Rozgrywka - Dark Deity

Dark Deity to strategia turowa czerpiąca garściami z serii Fire Emblem, a zwłaszcza z jej nowszych odsłon. Bitwy toczą się na dwuwymiarowych mapach podzielonych na mniejsze kwadratowe pola, po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika. Gdy znajdują się natomiast odpowiednio blisko siebie, dochodzi do wymiany ciosów. Twórcy oddali do naszej dyspozycji trzydzieści postaci oraz pięćdziesiąt cztery profesje różniące się zdolnościami i właściwościami. Do tego dochodzi także wiele rodzajów ekwipunku, który został podzielony na cztery kategorie; posiadany na podorędziu sprzęt da się też poza tym upgrade’ować.

Podobnie jak w Fire Emblem w grze zaimplementowano mechanikę umożliwiającą pogłębianie relacji między towarzyszami broni, jeśli ci pomagają sobie w trakcie starć. Wiążą się z tym dwie korzyści. Pierwsza to scenki przedstawiające konwersacje między bohaterami (jest ich łącznie ponad czterysta), druga - lepsza współpraca podczas walk.

Warto jednak wspomnieć, że pomimo wielu inspiracji Fire Emblem w Dark Deity nie dodano systemu permadeath, tj. utraty postaci jeśli ta polegnie. 

Wideo - Dark Deity

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper