Condemned 2: Bloodshot

Condemned 2: Bloodshot

7,2
71 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.1
X360 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.03.2008
Europa:
04.04.2008
Polska:
10.04.2008
Producent:
Monolith Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12.5 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.03.2008
Europa:
04.04.2008
Polska:
10.04.2008

Condemned 2: Bloodshot - opis gry

Condemned 2: Bloodshot to psychologiczny horror z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowany przez studio Monolith Productions i wydany przez Segę na PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Gra zasłynęła dzięki sugestywnej przemocy przez co została np. wycofana ze sprzedaży w Niemczech.

Wydarzenia ukazane w drugiej odsłonie Condemned rozgrywają się jedenaście miesięcy po tych, których świadkami byliśmy w pierwowzorze. Dziwny fenomen, który zamienia bezdomnych mieszkańców fikcyjnego Metro City w bezlitosne maszyny do zabijania, przybiera na sile, powodując zamieszki. Głównym bohaterem ponownie jest Ethan Thomas, agent FBI zmagający się z alkoholizmem i rozmaitymi neurozami. Zostaje on przywrócony do służby, by zbadać sprawę morderstwa niejakiego Malcolma Vanhorna, jego mentora z dawnych czasów.

 

W Condemned 2 akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gra jest horrorem, walka odbywa się tu przeważnie na krótkie dystanse np. przy użyciu piąch. Pojawiają się również elementy przygodowe pod postacią śledztw.

 

Jeśli chodzi o walkę, to do sterowania używamy prawej i lewej gałki pada - jedna gałka odpowiada za jedną rękę. Możemy oczywiście klepać combosy, wykonywać egzekucje za pomocą sekwencji qte lub kontekstowe czynności z wykorzystaniem elementów otoczenia. Nasz podopieczny ma do dyspozycji inne zabawki, ale wiążą się one z ograniczeniami. Przedmioty używane na bitki w zwarciu szybko się bowiem psują, a broń palna ma niewiele amunicji. Dodatkowym urozmaiceniem są zwidy głównego bohatera będące rezultatem jego alkoholizmu - możemy sobie z nimi poradzić spożywając mocniejsze trunki.

 

Poza walką rozbudowano sekcje związane z ustaleniem natury przestępstwa. Jeśli dobrze sobie z nimi poradzimy, zostajemy wynagrodzeni lepszym sprzętem.

 

Poza singlem gra posiada także tryb multiplayer dla ośmiu osób. Do wyboru mamy cztery warianty rozgrywki. Standardowe deathmatch, team deatmatch oraz Bum Rush (agenci FBI muszą przeżyć mając do dyspozycji broń palną i nie mogąc się respawnować) i Crime Scenes (jedna strona ukrywa dowody zbrodni, druga musi je odnaleźć posługując się własnym sprzętem).

Wideo - Condemned 2: Bloodshot

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper