Cold Fear

Cold Fear

7,5
92 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
PS2 7.4
XBOX 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Darkworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
04.03.2005
Europa:
04.03.2005
Polska:
17.03.2005
Producent:
Darkworks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
04.03.2005
Europa:
04.03.2005
Polska:
17.03.2005

Cold Fear - opis gry

Cold Fear to survival horror opracowany przez studio DarkWorks, który został wydany w 2005 roku na PC, PlayStation 2 i Xboxa. Rozgrywka pod wieloma względami przypomina serię Resident Evil, natomiast warstwa fabularna w pewien sposób przywodzi na myśl filmy pokroju „Statku Widmo”.

Głównym bohaterem gry jest Tom Hansen - oficer straży przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych. Jego zadaniem jest dotarcie do rosyjskiego statku, który znalazł się w zasięgu szalejącego na Morzu Beringa sztormu. Po dopłynięciu na miejsce okazuje się jednak, że jego łódź zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Od tej pory celem bohatera będzie wydostanie się ze statku, który wbrew wcześniejszym przewidywaniom bynajmniej nie jest opuszczony. Fabuła jest przekazywana nie tylko poprzez przerywniki filmowe, gdyż historię tego miejsca gracz poznaje również dzięki znajdowanym w trakcie rozgrywki nagraniom. Choć przez większość zabawy gracze penetrują olbrzymi pokład, po jakimś czasie bohater dociera również do porzuconej (a przynajmniej tak mu się wydaje) platformy wiertniczej. Rozgrywka polega na walce z przeciwnikami przy użyciu broni palnej, eksploracji odwiedzanych lokacji oraz rozwiązywaniu zagadek. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, ze względu na to, że statek nieustannie buja się na wodzie, przez co bohater może nawet wypaść za burtę.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Do dyspozycji graczy oddano rozbudowany arsenał - Hansen może korzystać nie tylko z pistoletów i karabinów maszynowych, lecz także wyrzutni rakiet czy miotaczy ognia. Głównymi przeciwnikami są tutaj zombie. W późniejszej fazie rozgrywki na drodze Toma stają również mutanty, których pokonanie wymaga wypracowania odrębnych taktyk. Walkę ułatwia w pewien sposób nie tylko możliwość chodzenia i strzelania jednocześnie, lecz także dostosowywania ustawień kamery do aktualnych potrzeb. Akcję można tu bowiem obserwować zarówno z perspektywy trzeciej osoby, jak i z kamery ukazującej znacznie więcej otoczenia, co przywodzi na myśl pierwsze trzy odsłony cyklu Resident Evil. Całości dopełnia odpowiednio mroczna i klimatyczna muzyka komponująca się z wydarzeniami rozgrywającymi się na ekranie.

Wideo - Cold Fear

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper