Clea 2

Clea 2

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
InvertMouse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
25.03.2021
Europa:
25.03.2021
Producent:
InvertMouse
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
25.03.2021
Europa:
25.03.2021

Clea 2 - opis gry

Clea 2 to dwuwymiarowy survival-horror wyprodukowany przez studio InvertMouse i wydany przez Sekai Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Nintendo Switch i Xbox One.

Fabuła - Clea 2

Clea 2 jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części. Akcja rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze, a ściślej - po incydencie w posiadłości Whitlock. Florine, służąca i jednocześnie jedna z bohaterek ‘jedynki’, jest zdeterminowana, by przywrócić do życia ważną dla niej osobę. Droga do realizacji tego celu nie będzie jednak prosta. By bowiem dokonać niemożliwego, będzie musiała odwiedzić alternatywny wymiar pełen niebezpieczeństw z najgorszych koszmarów.

Rozgrywka - Clea 2

Rozgrywka nie uległa zmianie względem pierwszej części. Clea 2 to dwuwymiarowy survival-horror, w którym przejmujemy kontrolę nad wspomnianą Florine. Większa część zmagań sprowadza się do unikania przeciwników, którzy polują na bohaterkę i towarzyszącego jej młodszego brata. W grze dostępne są trzy sposoby poruszania: chód, bieg i skradanie. Każdy z nich generuje dźwięk o mniej lub większym natężeniu, na co należy mieć wzgląd, jeśli nie chcemy zaalarmować grasujących po domostwie nieprzyjaciół.

Oprócz skradania nasza podopieczna rozwiązuje także zagadki. Te bywają różne: przełączanie dźwigni, szukanie i używanie przedmiotów w odpowiednich miejscach, łamigłówki testujące spostrzegawczość itd. 

Nowością jest obecność pułapek. Oprócz tego zmodyfikowano niektóre elementy rozgrywki, by ta była przystępniejsza: łamigłówki są lepiej objaśnione, zredukowano ilość backtracingu, umożliwiono większą swobodę poruszania w przypadku obecności potwora. Gra może się też pochwalić większym replayability. Do ponownego jej przechodzenia zachęca kilka zakończeń, kostiumy, galerie itd.

Wideo - Clea 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper