Chicory: A Colorful Tale

Chicory: A Colorful Tale

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
NS -
PC 8.0
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Greg Lobanov
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.06.2021
Europa:
10.06.2021
Producent:
Greg Lobanov
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.06.2021
Europa:
10.06.2021

Chicory: A Colorful Tale - opis gry

Chicory: A Colorful Tale to gra przygodowa wyprodukowana przez niezależnego developera Grega Lobanova. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows i macOS) oraz konsolach.

Fabuła - Chicory: A Colorful Tale

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra pozwala nam się wcielić w sympatycznego psa, którego imię to ulubiona potrawa gracza. Jest on zaledwie skromnym dozorcą podziwiającym Chicory, jedyną dysponentkę magicznego pędzla, za pomocą którego wypełnia świat kolorem wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Chicory jednak pewnego dnia znika bez śladu, a pędzel wpada w ręce (łapy) naszego podopiecznego. Teraz to jego na barki spada ważkie zadanie zadbania o pomyślność świata i jego mieszkańców.

Rozgrywka - Chicory: A Colorful Tale

Chicory: A Colorful Tale to, mówił sam twórca gry, połączenie The Legend of Zelda i Animal Crossing. Podczas rozgrywki odwiedzamy różne wymyślne, których nazwy inspirowane są posiłkami. W nich musimy zlokalizować miejsca wymagające pokolorowania, by pomóc miejscowym (tutejsze krainy, warto dodać, zamieszkują antropomorficzne zwierzęta). Na początku zdolności głównego bohatera są skromne: potrafi on rysować i wymazywać, a na podorędziu ma cztery kolory. Z czasem jednak pojawiają się nowe możliwości, np. wzory czy narzędzia. Co warto dodać, posiadanie niektórych tego typu znajdziek nie jest obowiązkowe. Część zdobywamy wykonując opcjonalne zadania.

Podczas zmagań przeżywamy najróżniejsze przygody i bierzemy udział w rozmaitych wyzwaniach. Kluczowe jest to, jak świat wokół nas reaguje na użycie farby. Kreatywne jej wykorzystanie pozwala uporać się z łamigłówkami, usunąć przeszkody z drogi itd. Dla przykładu zastosowanie farby sprawi, że pojawiają się rośliny pełniące funkcję platformy lub wystrzeliwujące naszą postać w powietrze gejzery. 

Oprócz malowania istotną rolę odgrywa również zbieractwo. Znalezione ubrania, rośliny i meble służą do modyfikowania wyglądu i naszej postaci, i otoczenia.

Gra posiada multiplayer (kooperacja). 

Wideo - Chicory: A Colorful Tale

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper