Catherine: Full Body

Catherine: Full Body

7,7
23 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.8
PS4 7.7
PS Vita 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
14.02.2019
Europa:
03.09.2019
Polska:
03.09.2019
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
14.02.2019
Europa:
03.09.2019
Polska:
03.09.2019

Recenzja redakcji

Catherine: Full Body - recenzja gry. Gorący romans czy małżeństwo z rozsądku?
8.5
Catherine: Full Body - recenzja gry. Gorący romans czy małżeństwo z rozsądku?
PS4

Catherine: Full Body - opis gry

Catherine: Full Body gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez Studio Zero (należące do Atlusa) i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, PlayStation Vita i Nintendo Switch. Full Body to remaster Catherine wzbogacony o nową zawartość.

Głównym bohaterem jest 32-letni Vincent Brooks, a akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonym amerykańskim mieście. Vincent jest korporacyjnym trybikiem i cechuje go zwłaszcza jedna rzecz: brak ambicji. Rękami i nogami broni się przed zmianami w swoim życiu, lecz mimo to wielkimi krokami zbliża się chwila, gdy będzie on musiał podjąć ważne decyzje. Powód? Związek z Katherine, która w mniej lub bardziej otwarty sposób nalega, by po pięciu latach bycia ze sobą wziąć ślub. Wywołuje to w nim podskórny niepokój, a sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w barze, w którym Vincent lubi przesiadywać z kolegami, pojawia się pewnego dnia 22-letnia Catherine.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Catherine dzieli się na dwa segmenty: czynności, jakie Vincent wykonuje podczas wizyty w barze, oraz wymagającą grę logiczno-zręcznościową, która włącza się, gdy bohater kładzie się spać. Spędzając czas ze znajomymi, Brooks może porozmawiać z każdym z nich, spożywać kolejne drinki, sms-ować z dziewczynami, jak również wybrać utwór muzyczny na stojącej w barze szafie grającej. Z czasem pojawiają się również pytania na intymne tematy, a odpowiedzi, jakie udziela gracz, determinują jedno z ośmiu zakończeń gry. Znacznie większe wyzwanie stanowią sekwencje, w których Vincent zmuszony jest uciekać przed ściągającymi go koszmarami. W trakcie wspinaczki na szczyt musi wykazać się nie tylko refleksem, ale i zdolnością logicznego myślenia. Konieczne jest tutaj planowanie kolejnych ruchów, gdyż Brooks, chcąc wydostać się z tego nietypowego koszmaru, zmuszony jest manipulować sześciennymi blokami, które ułożone w odpowiedni sposób, zagwarantują mu zwycięstwo. Po zakończeniu trybu fabularnego, odblokowują się dwie dodatkowe opcje: Babel oraz Colosseum. W pierwszym z nich można grać samemu lub ze znajomym na czterech losowo generowanych planszach. Drugi zaś umożliwia rywalizację we dwie osoby na znanych z singleplayera etapach.

Edycja Full Body wprowadza kilka nowości. Ta najważniejsza to trzecia bohaterka, Rin, z którą Vincent może wejść w relację. Twórcy dodali nowe sceny i zakończenia z nią związane. Do tego zaimplementowano też m.in. sieciowy multiplayer oraz dodano nowy wyższy stopień trudności dla największych wyjadaczy, w tym również zupełnie nowe mechaniki i poziomy.

Wideo - Catherine: Full Body

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper