Burnout: Legends

Burnout: Legends

7,8
64 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.7
DS 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA UK / Criterion Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.09.2005
Europa:
16.09.2005
Polska:
16.09.2005
Producent:
EA UK / Criterion Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.09.2005
Europa:
16.09.2005
Polska:
16.09.2005

Burnout: Legends - opis gry

Burnout Legends to arcade'owa gra wyścigowa stworzona przez Criterion Games w wersji na PSP i Visual Impact dla Nintendo DS. Tytuł ten miał swoją premierę 13 września 2005 roku na konsolce PlayStation Portable, zaś NDS dostał swoją kopię ponad miesiąc później - 29 listopada 2005 roku. Jest to spin-off głównej serii, a jednocześnie piąta jej odsłona. 

Rozgrywka w powyższej odsłonie jest bardzo zbliżona do tej ze stacjonarnych części serii Burnout. Dominuje tutaj czysty arcade'owy styl jazdy, a autami można driftować oraz wspomagać się odpalaniem nitro. Przed graczem stoi sporo trybów zabawy, a głównym z nich jest World Tour, gdzie bierze się udział w wyścigach na całym świecie zdobywając medale pozwalające przejść do kolejnych etapów (złoty za pierwsze miejsce, srebrny za drugie, a brązowy za trzecie). Istnieje kilka rodzajów konkurencji. 

 
Race to klasyczna walka z oponentami o pierwsze miejsce w czasie trzech okrążeń. W Time Trial trzeba wykręcić jak najlepszy wynik na trasie bez przeciwników, z kolei Road Rage jest jego przeciwieństwem, bowiem na drodze roi się od adwersarzy, których powinno się wbijać w bandy i inne przeszkadzajki zaliczając znane fanom serii Takedowny. Wygrana uzależniona jest właśnie od ilości rozbitych wrogich aut, im więcej, tym większa szansa na złoty medal. Pursuit polega na jak najszybszym rozbiciu wyznaczonego samochodu, a czas, w jakim wyrobimy się z zadaniem, ma wpływ na późniejszą ocenę. W trybie tym mamy okazje pokierować policyjnymi pojazdami oraz dobrać sobie stopień trudności. Z kolei w Crash Breaker chodzi o zrobienie jak największego wypadku drogowego, najlepiej z udziałem dużej ilości aut, za co nagrodzeni zostajemy pieniędzmi.
 
W Burnout Legends zaimplementowano 95 samochodów znanych z poprzednich części Burnouta. Pojazdy podzielone są na około 7 kategorii, a wśród nich znajdują się między innymi: Muscle, Sport oraz Legend Series. W wersji na konsolkę PSP istnieje także możliwość odblokowania nowych samochodów przez potyczki z innym graczem poprzez Wi-Fi (maksymalnie cztery osoby). Trasy również zostały przemodelowany na potrzeby handheldów. Autorzy gry zaimplementowali w niej także wizualizację uszkodzeń naszych aut, która nie odbiega jakością od reszty serii. Oprawa robić wrażenie przede wszystkim na PSP, niestety wersja na NDS odstaje od standardów i nie zebrała zbyt wielu pochlebnych opinii. Podczas wyścigów przeważa typowy amerykański pop rock, pop punk, a wśród zespołów można znaleźć choćby Junkie XL, Goldfinger czy The Black Velvets.

Wideo - Burnout: Legends

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper