BoxBoxBoy!

BoxBoxBoy!

6,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
30.06.2016
Europa:
30.06.2016
Polska:
30.06.2016
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
30.06.2016
Europa:
30.06.2016
Polska:
30.06.2016

Recenzja redakcji

BoxBoxBoy! - recenzja gry
8.0
BoxBoxBoy! - recenzja gry

BoxBoxBoy! - opis gry

BoxBoxBoy! to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez japońskie studio HAL Laboratory i wydana przez Nintendo w cyfrowej dystrybucji na 3DS-a. Tytuł był sequelem BoxBoy! opierającego się na podobnych gameplayowych założeniach.

Założenia, jak na dobrą grę logiczną przystało, są proste. W BoxBoxBoy! kierujemy poczynania kwadratu poruszającego się na wątłych nóżkach, który na imię ma Qbby. Musi on przedostać się z punktu A do punktu B ‘produkując’ pudła umożliwiające mu pokonywanie rozmaitych przeszkód.

Gra podzielona jest na światy, a te z kolei podzielone są na mniejsze poziomy. Każdy świat przedstawia jakieś nowe myki urozmaicające główkowanie, np. magnesy bądź dźwigi. Mechanika pozostała bez zmian. Qbby musi używać pudeł, aby przejść z jednego końca planszy na drugi. Pudła mogą funkcjonować dla przykładu jako platformy, posłużyć do wciśnięcia przycisku otwierającego drzwi prowadzące dalej lub być osłoną chroniącą przez przeszkodami. Co jednak warto dodać, nasz podopieczny ma przy tym do dyspozycji tylko ograniczoną ich liczbę. Nowością w BoxBoxBoy! jest możliwość ‘wyprodukowania’ dwóch rzędów pudeł jednocześnie, co otwiera kilka nowych możliwości jeśli chodzi o sposoby uporania się z łamigłówkami.

Na planszach znajdują się też korony. Są to przedmioty pełniące funkcję tutejszych znajdziek. Nie musimy ich kolekcjonować, ale za ich zebranie otrzymujemy różne bonusy. Poza tym zgarniać możemy też punkty, za które da się odblokować dodatkowy content, jak krótkie komiksy z Qbbym. Posiadacze pierwszej części serii, jeśli dysponują zapisem stanu gry, mogą z kolei zaimportować zdobyte tam ciuszki do sequela.

Oprócz głównego trybu gra oferuje też wyzwania.

Wideo - BoxBoxBoy!

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper