Blue Fire

Blue Fire

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 6.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Robi Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
04.02.2021
Europa:
04.02.2021
Producent:
Robi Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
04.02.2021
Europa:
04.02.2021

Blue Fire - opis gry

Blue Fire to gra action-adventure wyprodukowana przez Robi Studios i wydana przez Graffiti Games. Tytuł ukazał się najpierw na konsoli Nintendo Switch, a potem trafił też na inne sprzęty: PC, PS4 i Xbox One.

Fabuła - Blue Fire

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeśli chodzi o narrację, Blue Fire czerpie z gier studia FromSoftware. Jej styl jest tutaj podobny: minimalistyczny i pozostawiający więcej w sprawczości w rękach grającego. Akcja rozgrywa się w zrujnowanym królestwie o nazwie Penumbra, a nasze zadanie jest w teorii proste: dowiedzieć się, dlaczego to niegdyś potężne państwo upadło.

Rozgrywka - Blue Fire

Rozgrywka sprowadza się w głównej mierze do eksplorowania niebezpiecznych ruin, co jest punktem wspólnym z produkcjami From. Nasz podopieczny, Umbra, posiada jednak znacznie większe w możliwości jeśli chodzi o poruszanie. Na początkowym etapie przygody potrafi skakać i korzystać z dasha, a z czasem pozyskuje kolejne zdolności w rodzaju podwójnego skoku, biegania po ścianach, podwójnego dasha czy obrotowego ataku. Co z tym idzie, wraz z postępami konstrukcje poziomów robią się coraz bardziej złożone.

Istotną częścią zmagań jest także walka. Nasz podopieczny może korzystać z pomocy duchów działających trochę jak ekwipunek w innych grach. Wyposażają one Umbrę w rozmaite pasywne skille - zwiększające obszar ataków, pozwalające zregenerować nieco energii po każdym ubiciu przeciwnika, poszerzające możliwości poruszania itd. Przeciwnicy pozostawiają po sobie także tzw. fragmenty cienia pełniące tutaj funkcję waluty, dzięki której główny bohater pozyskiwać może manę przy save pointach.

Rozgrywkę urozmaicają ‘otchłanie’, specjalne wyzwania zręcznościowe, na które natrafiamy eksplorując Penumbrę. Cechuje je różny stopień trudności (mierzony gwiazdkami), a jeśli sobie z nimi poradzimy, zwiększymy maksymalną ilość energii podopiecznego. 

Wymagania sprzętowe - Blue Fire

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: 3.0GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Quad-core Intel lub AMD, 2.5 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Blue Fire

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper