Blocks That Matter

Blocks That Matter

7,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Super Swing Submarine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
19.08.2011
Producent:
Super Swing Submarine
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Premiery
Świat:
19.08.2011

Blocks That Matter - opis gry

Blocks That Matter to gra logiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Swing Swing Submarine. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Linux, Mac OS X) i konsoli Xbox 360, gdzie dostępny był w cyfrowej dystrybucji.

Rozgrywka - Blocks That Matter

Dalsza część tekstu pod wideo

Blocks That Matter to dwuwymiarowa gra logiczna, w której kierujemy tak zwanym Tetrobotem. Tetrobot to pojazd potrafiący przebijać się przez bloki i zbierać je. Nasze zadanie jest proste: korzystając z tych funkcji dostać się do wyjścia na każdym poziomie. Bloki bywają różne i tak samo posiadają różne właściwości. Przewiercenie się przez przykładowy blok często sprawia, że ten znika a zniknięcie wpływa następnie na sąsiadujące bloki, jeśli takowe znajdują się w pobliżu. Analogicznie wygląda sprawa z budowaniem konstrukcji, dzięki zebranym blokom. Nie możemy ich sobie postawić tam, gdzie dusza tego zabraknie - taka konstrukcja musi być wzniesiona zgodnie z pewną logiką i mieć oparcie. Aby zacząć budować musimy wejść w tryb zwany “puzzle mode”. Wówczas na ekranie pojawia się zielona siatka przydatna do rozmieszczania bloków.

Zabawa z blokami to niejedyna atrakcja gry. Dostępne są też np. sekcje zręcznościowe, jak ucieczka przed potworem. Wraz z postępami odblokowujemy też nowe plansze. Głównym trybem produkcji Swing Swing Submarine jest Adventure Mode, czyli tryb fabularny, który opowiada o zmagania dwóch operatorów Tetrobota zmuszony do pracy dla krwiożerczej korporacji. Oprócz tego jest jeszcze Bonus Levels (dodatkowe levele) oraz Community, gdzie gracze mogą tworzyć i dzielić się stworzonymi przez siebie planszami.

Wiele wyzwań inspiruje się klasycznymi tytułami, jak Boulder Dash, Tetris czy Super Mario Bros.

Wideo - Blocks That Matter

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper