Batman: The Enemy Within

Batman: The Enemy Within

7,5
31 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 8.0
PS4 7.6
XONE 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
08.08.2017
Europa:
08.08.2017
Producent:
Telltale Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
08.08.2017
Europa:
08.08.2017

Batman: The Enemy Within - opis gry

Batman: The Enemy Within to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez studio Telltale Games. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach mobilnych oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on sequelem Batman: The Telltale Series.

[Opis fabuły może zawierać spoilery z poprzedniej części]

The Enemy Within to bezpośrednia kontynuacja Batman: The Telltale Series. Akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach tam ukazanych. Bruce Wayne, czyli Batman, nadal zmaga się z rewelacjami, o których wówczas się dowiedział, oraz z innymi wydarzeniami. Że jego ojciec był mafijnym bossem, że jego przyjaciele Harvey Dent oraz Oswald Cobblepot trafili do więzienia, a Alfred Pennyworth, kamerdyner i wierny towarzysz, otarł się o śmierć. Punktem wyjścia dla nowej opowieści jest ‘operacja’, jaka ma mieć miejsce w kasynie, gdzie przebywa Rumi Mori, handlarz bronią. Na miejscu spotyka jednak Riddlera, o którym sądziło się, że nie żyje. W następstwie rozmaitych wydarzeń antagonista przekazuje Batmanowi tajemnicze pudełko. Jeśli Człowiek Nietoperz nie rozwiąże związanej z nim łamigłówki, wówczas ucierpią ludzie.

[Koniec opisu fabuły]

Rozgrywka nie odbiega specjalnie od innych produkcji Telltale. Z grubsza rzecz biorąc wykonywane przez nas czynności sprowadzają się do trzech rzeczy. Największą swobodę działania mamy, gdy nasz podopieczny przeprowadza śledztwo. Możemy wówczas wchodzić w interakcję z elementami otoczenia czy rozwiązywać proste łamigłówki polegające na ustaleniu przebiegu zdarzeń na podstawie znalezionych dowodów. Oprócz tego gameplay urozmaicają również sekwencje QTE oraz możliwość podejmowania wyborów w newralgicznych momentach. Decyzje rzutują na bieg narracji, w tym także na to, co dzieje się w kolejnych odcinkach.

Wideo - Batman: The Enemy Within

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper