Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

7,3
39 oceny

Ocena wg platformy:

X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.11.2008
Europa:
14.11.2008
Polska:
14.11.2008
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
11.11.2008
Europa:
14.11.2008
Polska:
14.11.2008

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts - opis gry

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts to gra action-adventure wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare na Xboxa 360. Tytuł był sequelem wydanego jeszcze na Nintendo 64 Banjo-Tooie. Trzon jego developerskiego zespołu stanowili ludzie, którzy stworzyli pierwszą odsłonę serii.

Osiem lat minęło od pokonania Gruntildy i zniszczenia jej ciała w Banjoo-Tooie. Niestety, wiedźma (a raczej jej głowa) pojawia się ponownie, by dokonać zemsty, ale do walki nie dochodzi z powodu interwencji Władcy Gier (Lord of Games). Wysuwa on sugestię - niech konflikt rozstrzygnie się w kilku światach pełnych rozmaitych wyzwań.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Nuts & Bolts stanowili radykalne odejście od formuły znanej z poprzednich części. Przede wszystkim nazwanie trzeciego Banjo platformówką jest mocno na wyrost. Wachlarz umiejętności głównego bohatera, oraz towarzyszącej mu ptaszycy Kazooie, odszedł do lamusa. Główną rolę odgrywają teraz rozmaite pojazdy, które możemy budować przy użyciu 1600 dostępnych części. To, jakie wybierzemy zadecyduje o osiągach maszyny i jej możliwościach. Może ona jeździć po lądzie, pływać po wodzie, latać lub być wielozadaniowym kombajnem.

 

W grze pojawiają się ponownie nutki i części układanki zwane “jiggies”. Jiggies otrzymujemy jednak teraz za wykonywanie wyzwań, a ich poziom trudności zależy od tego, jaki pojazd zbudujemy. Nutki z kolei odgrywają rolę waluty.

 

Gra składa się z pięciu światów (jeden z nich tworzą elementy z poprzednich części serii) plus bazy wypadowej pod postacią Showdown Town. Głównym zadaniem gracza jest wykonywanie kolejnych wyzwań, które są następnie oceniane pod kątem czasu, liczby zdobytych punktów lub innych czynników. Za zwycięstwo nad Gruntildą otrzymujemy dodatkowo specjalną część do pojazdu, której wykorzystanie odblokowuje dostęp do nowych miejscówek.

 

Nuts & Bolts robi użytek z funkcji sieciowych. Gracze mogą dzielić się swoimi planami lub rywalizować w różnych minigrach, np. wyścigach (w sumie jest ich 28). We wszystkich używa się pojazdów.

Wideo - Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper