Aztech: Forgotten Gods

Aztech: Forgotten Gods

5,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS 5.0
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lienzo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.03.2022
Europa:
10.03.2022
Producent:
Lienzo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
10.03.2022
Europa:
10.03.2022

Aztech: Forgotten Gods - opis gry

Aztech: Forgotten Gods to gra action-adventure inspirowana mitologią aztecką. Za jej produkcję odpowiadało studio Lienzo. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch. 

Fabuła - Aztech: Forgotten Gods

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w futurystycznej metropolii inspirowanej kulturą aztecką. Główną bohaterką jest Achtli, młoda kobieta pracująca jako kurierka. W wyniku pewnego splotu wydarzeń udaje jej się położyć ręce na tzw. Lightkeeperze, mechanicznym ramieniu, dziele dawnej zaawansowanej cywilizacji. Przy okazji wplątuje się również w poważniejszą intrygę, co zrzuca na jej barki zadanie uporania się z przebudzonymi kamiennymi kolosami, tytułowy “zapomnianymi bogami”.

Rozgrywka - Aztech: Forgotten Gods

Rozgrywka Aztech: Forgotten Gods sprowadza się do walki ze wspomnianymi bogami. Lightkeeper to na dobrą sprawę jedyny gadżet na podorędziu bohaterki, jednak posiada on szereg rozmaitych funkcji, przydając się nie tylko do walki, ale i do eksplorowania metropolii: latania (choć zużywa to energię) czy niszczenia murów. Jeśli chodzi o ataki, tych jest kilka, jak uderzenie mechaniczną pięścią, wystrzeliwania pocisków czy uderzenie z powietrza.

W przerwie między walkami możemy odwiedzić trzy sklepy. Jeden pozwala nam usprawnić zdolności Achtli: szybkość, maksymalną ilość energii czy siłę ataków. Pozostałe dwa umożliwiają natomiast modyfikowanie jej wygląd, co jednak w żaden sposób nie przekłada się na gameplay (twórcy zaimplementowali ponadto tryb fotograficzny dostępny po zrobieniu pauzy).

Aztech: Forgotten Gods jest grą krótką. Całość można przejść bez większych problemów nawet w dwie godziny. 

Wideo - Aztech: Forgotten Gods

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper