Assassin's Creed: Brotherhood

Assassin's Creed: Brotherhood

Ocena wg platformy:

PC 8.3
PS3 8.0
X360 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
16.11.2010
Europa:
19.11.2010
Polska:
19.07.2010
Producent:
Ubisoft
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
16.11.2010
Europa:
19.11.2010
Polska:
19.07.2010

Assassin's Creed: Brotherhood - opis gry

Assassin’s Creed: Brotherhood to przygodowa gra akcji wyprodukowana przez studio Ubisoft Montreal i wydana przez francuską firmę Ubisoft w listopadzie 2010 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360, a nieco później również na PC. Brotherhood nie jest numeryczną częścią serii, stanowiąc drugą odsłonę „trylogii Ezio”, czyli głównego bohatera „dwójki”.

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich odsłon, fabuła Brotherhood służy głównie usprawiedliwieniu kolejnych wykonywanych misji. Akcja rozpoczyna się tam, gdzie zakończyła się poprzednia część, czyli w podziemiach Kaplicy Sykstyńskiej. Papież Aleksander VI podnosi się po porażce, jaką odniósł w walce z florenckim skrytobójcą, należącym do tajnego stowarzyszenia asasynów. Tymczasem główny bohater, Ezio Auditore di Firenze, po odbyciu rozmowy z tajemniczą postacią z finału „dwójki” uchodzi z Watykanu. Ezio wraca do domu przekonany, że wypełnił już swoje zadanie, lecz na miejscu musi stoczyć kolejną morderczą walkę. Willa została zaatakowana przez Cezara Borgię, a bohater wraz z rodziną ratuje się ucieczką. Niedługo potem odnajdujemy go w Rzymie, który trawiony jest przez złe rządy Borgiów. Protagonista postanawia dokonać zemsty.

Rdzeń rozgrywki w Brotherhood pozostał niezmieniony, zatem ponownie jest to przygodowa gra akcji, w której miasta posiadają otwartą strukturę. Drobnych szlifów doczekały się m.in. ruchy głównego bohatera, prosty jak zawsze system walki zyskał nieco na dynamice, a arsenał Ezio powiększył się o kilka nowych, mniej lub bardziej przydatnych zabawek. Miejscem akcji jest tym razem Rzym, który jest zdecydowanie najbardziej rozbudowanym miastem spośród wszystkich, jakie pojawiły się do tej pory w serii. Największym novum jest jednak tryb multiplayer. Gracz może rozegrać mecz w jednym z trzech dostępnych trybów: Free-For-All, Co-op oraz Team. Rozgrywka wieloosobowa jest unikatowa, gdyż praktycznie przez cały czas należy pozostawać w ukryciu. Twórcy oddali do wyboru 21 postaci, a poziom doświadczenia naszego bohatera rośnie wraz z postępami w czasie meczów.

W kwestii oprawy Assassin’s Creed: Brotherhood nie różni się praktycznie od poprzedniej części. Animacja twarzy bohaterów stoi na bardzo wysokim poziomie, miasto wykonano wielką dbałością o szczegóły, a oryginalny dubbing pełen jest różnych akcentów. Za oprawę muzyczną tradycyjnie już odpowiada Jesper Kyd.

Wideo - Assassin's Creed: Brotherhood

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper