Arc Rise Fantasia

Arc Rise Fantasia

7,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Imageepoch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
04.06.2009
Producent:
Imageepoch
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
04.06.2009

Arc Rise Fantasia - opis gry

Arc Rise Fantasia to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Imageepoch i zlokalizowana przez Ignition Entertainment na Wii. Przy jej tworzeniu brały udział osoby mające na koncie prace przy serii Tales of.

Akcja gry toczy się w świecie o nazwie Fulheim, a konkretnie w imperium Meridian. Kraj regularnie terroryzuje liczna gromada smoków, tzw. Feldragons, których zabicie nie rozwiązuje problemu, bowiem pośmiertny wybuch doprowadza do poważnego skażenia terenu. Pewnego dnia władze imperium dowiadują się, że wielka liczba smoków kieruje się na stolicę, Diamant, w związku z czym na miejsce zostaje wysłana armia. Właśnie w tych okolicznościach poznajemy głównego bohatera, chłodnego, opanowanego najemnika L’Arca, oraz jego przyjaciela księcia Alfa, drugą osobę w kolejce do tronu.

 

System walki w Arc Rise Fantasia jest turowy. W pojedynkach bierze udział ekipa składająca się z trzech postaci (czasami czterech, lecz czwarta jest wówczas kierowana przez AI). Unikalnym patentem w produkcji Imageepoch jest obecność wskaźnika AP dzielonego przez całą trójką. Różne wykonywane przez bohaterów czynności redukują jego stan - im dana technika jest potężniejsza, tym więcej AP zostanie uszczkniętych. Od wybranej komendy zależy kolejność tur, a jeśli dobrze zaplanujemy działanie podopieczni odpalą niszczycielskiego chaina.

 

W grze nie brakuje summonów oraz jeszcze jednego ciekawego myku, tym razem z kryształami pojawiającymi się na polu bitwy. Gdy takowe się pojawią, my możemy w nie uderzyć co da tymczasowego boosta do parametrów. Kryształy podporządkowane są żywiołom i żeby sprokurować pożądany efekt musimy je uderzyć odpowiednią umiejętnością.

Wideo - Arc Rise Fantasia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper