Age of Wonders III

Age of Wonders III

8,4
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Triumph
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
31.03.2014
Europa:
31.03.2014
Polska:
31.03.2014
Producent:
Triumph
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
31.03.2014
Europa:
31.03.2014
Polska:
31.03.2014

Age of Wonders III - opis gry

Age of Wonders III to strategia turowa stworzona i wydana przez studio Triumph 31 marca 2014. W Polsce dystrybutorem został Techland, datą premiery również był 31 marca 2014.

Age of Wonders III powstało po ponad 10 latach od wydania poprzedniej odsłony cyklu. W ramach ciekawostki warto dodać, że Markus "Notch" Persson wsparł twórców finansowo i pojawia się w grze jako bohater, którego można pozyskać. 

Akcja gry toczy się w typowym świecie fantasty z pewną domieszką technologii. Fabuła opowiada nam o konflikcie między Elfim Dworem a Wspólnotą i od nas zależy czy zniszczymy przeciwnika, czy też znajdziemy inną drogę rozwiązania sporu. Do wyboru mamy następujące rasy: ludzi, elfy, gobliny, drakoni, krasnoludy i orków. Niezależnie od wybranej rasy musimy dodatkowo wybrać przywódcę, a do wyboru mamy: łotrzyka, generała, teokratę, drednotę, czarnoksiężnik i arcydruid. Dzięki temu w grze istnieje wiele różnorakich strategii i gra tą samą rasą może różnić się diametralnie od w zależności wybranego przywódcy. 

Podczas gry jak w każdej strategii turowej eksplorujemy mapę w poszukiwaniu surowców i przeciwników. Gdy dojdzie do walki przenosimy się na mapę bitewną, w której do walki może stanąć maksymalnie sześć armii (po trzy każdej strony) po sześć oddziałów każda. Podczas starcia trzeba brać pod uwagę wiele czynników, np. strzelcy ustawieni na wzniesieniu mają większy zasięg. 

Grafika stoi na wysokim poziomie i nie raz, nie dwa będziemy mogli podziwiać efekty naszych zaklęć albo potężnych umiejętności. Muzyka, która przygrywa w tle dobrze oddaje to co dzieje się w danej chwili na mapie. Gra dysponuje zarówno edytorem jak i generatorem scenariuszy.

Gra doczekał się dwóch dodatków Golden Realms i Eternal Lords. 

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper