Age of Empires: The Age of Kings

Age of Empires: The Age of Kings

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Backbone Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.02.2006
Europa:
10.11.2006
Producent:
Backbone Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
14.02.2006
Europa:
10.11.2006

Age of Empires: The Age of Kings - opis gry

Age of Empires: The Age of Kings to strategia turowa wyprodukowana przez studio Backbone Entertainment i wydana przez Majesco. Tytuł ukazał się tylko na przenośnym NDS-ie.

W The Age of Kings możemy przejąć kontrolę nad pięcioma cywilizacjami/kulturami: Brytyjczykami, Frankami, Mongołami, Saracenami i Japończykami. Kampania podzielona jest tym samym na pięć części, a każda z nich składa się z kilku misji. Zadania, jakie stawia przed nami gra, bywają różne i wykonujemy je w różnych okolicznościach - niekiedy np. na mapie znajduje się ‘mgła wojny’ zasłaniająca część jej obszaru, innym razem mamy wybudowaną część obiektów, jeszcze innym zaczynamy od zera itd.

W odróżnieniu od głównych części serii, tutaj mamy do czynienia ze strategią turową, a nie czasu rzeczywistego. Z drugiej strony produkcja Backbone posiada także patenty charakterystyczne dla RTS-ów, np. zbieranie surowców i rozwój technologii.

Nasze zmagania przedstawia izometryczna kamera. Plansze pokrywają kwadratowe pola, po których poruszają się jednostki. To, o ile pól mogą się poruszyć podopieczni i przeciwnicy zależne jest od stosownego parametru i rodzaju/ukształtowania terenu.

W przypadku każdej ze stron mamy dostęp do czterech rodzajów jednostek: piechoty, kawalerii, łuczników i generalnie tych atakujących na dystans oraz tych specjalizujących się w oblężeniach. Cywilizacje posiadają także swoich historycznych bohaterów, którzy posiadają o wiele lepsze parametry niż zwykli śmiertelnicy. Są to Joanna D’Arc, Minamoto no Yoshitsune, Czyngis-chan, Ryszard Lwie Serce i Saladyn.

Oprócz kampanii AoE: The Age of Kings posiada także multiplayer. Grać mogą dwie lub cztery osoby, co zależne jest od tego, czy gracze posiadają carty z grą.

Wideo - Age of Empires: The Age of Kings

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych