ARMA III

ARMA III

8,4
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bohemia Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina tak.
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
25.06.2013
Polska:
12.09.2013
Producent:
Bohemia Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina tak.
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
25.06.2013
Polska:
12.09.2013

ARMA III - opis gry

ARMA 3 to taktyczna strzelanina, której akcja została osadzona w niedalekiej przyszłości. Za jej produkcję i wydanie odpowiadało czeskie studio Bohemia Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach z systemem Windows, OS X i Linux.

Akcja gry toczy się w stosunkowo niedalekiej przyszłości, w 2035 roku, dwadzieścia lat po wydarzeniach ukazanych w poprzedniej części serii. Sceną dla zmagań są tym razem dwie śródziemnomorskie wysepki, Altis i Stratis. Na tej pierwszej pięć lat wcześniej doszło do konfliktu. W jego konsekwencji zginęła połowa miejscowej populacji i doszło do poważnego kryzysu uchodźczego. Na miejscu zjawiły się więc wojska NATO, aby opanować sytuację. Ostatecznie jednak po kilku latach pojawiają się nowe problemy, zwłaszcza w postaci Canton-Protocol Strategic Alliance Treaty (CSAT), militarnego sojuszu, w którego skład wchodzą państwa ze wschodniej półkuli.

Pierwsza wersja gry, co warto dodać, nie posiadała singlowej kampanii. Ta została dodana dopiero później. Pozwala nam się ona wcielić w kaprala Bena Kerry’ego, który został odcięty od swoich towarzyszy broni. Historia składa się z trzech epizodów. Główna atrakcja to jednak misje, w których uczestniczymy wraz z innymi graczami. ARMA 3 to taktyczna strzelanina stawiająca na realizm, tak że rozwałka rodem z filmów sensacyjnych i zwykłych shooterów nie wchodzi w rachubę - istotna jest ostrożność i strategiczne planowanie kolejnych czynności. Do dyspozycji mamy przeróżne rodzaje uzbrojenia (jest to sprzęt zarówno współczesny z naszego punktu widzenia, jak i ten bardziej nowoczesny, jeszcze nieużywany) oraz pojazdy. Misje stawiają przed nami rozmaite cele: dotrzeć we wskazane miejsce, uczestniczyć w wymianie ognia, polować na oficerów wrogich sił, ochraniać określoną lokację itd. Sam wirtualny świat gry jest całkiem duży, licząc sobie blisko 300 km kwadratowych. Nowością są operacje rozgrywające się pod wodą.

Oprócz singlowej kampanii i multiplayera produkcja oferuje też wyzwania pozwalające szlifować umiejętności w określonych dziedzinach gameplayu.

Wideo - ARMA III

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper