AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative

AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative

Producent:
Spike Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.06.2022
Europa:
08.07.2022
Producent:
Spike Chunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
23.06.2022
Europa:
08.07.2022

AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative - opis gry

AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative to gra przygodowa wyprodukowana przez Spike Chunsoft i wydana w Europie przez Numskull Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on sequelem AI: The Somnium Files.

Fabuła - AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative

Akcja gry rozgrywa się kilka po wydarzeniach ukazanych w części pierwszej. Tym razem głównym bohaterem jest nie detektyw Kaname Date, tylko znana z pierwowzoru Mizuki i agent Ryuki Kuruto działający w specjalnym oddziale policji o nazwie ABIS. Oboje muszą rozwikłać sprawę przedziwnego morderstwa – przepołowionych zwłok, których druga połowa zostaje odnaleziona sześć lat po pierwszej bez żadnych, choćby najmniejszych śladów rozkładu.

Rozgrywka - AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative

Rozgrywka nirvanA Initiative nie różni się znacząco od części pierwszej pierwszej. Clou zabawy to prowadzenie śledztwa, co odbywa się na dwa sposoby. Po pierwsze, odwiedzamy różne zakątki Tokyo, gdzie szukamy śladów i wydobywamy informacje od spotkanych NPC-ów. Po drugie, w określonych sytuacjach możemy odwiedzić podświadomość osoby mającej związek ze sprawą. Podczas takiego ‘nurkowania’ mamy sześć minut na odblokowanie wszystkich mentalnych blokad, co wymaga podejmowania właściwych decyzji i rozwiązywania łamigłówek. W odróżnieniu od poprzednika tym razem jednak twórcy zaimplementowali więcej podpowiedzi i ułatwień. Dostępne są tym razem również stopnie trudności.

nirvanA Initiative wprowadza kilka nowości, przede wszystkim mechaniki Virtual Reality i Wink Psync. Ta pierwsza umożliwia odtworzenie trójwymiarowych przestrzeni w wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu odwzorować można przebieg zbrodni. Ta druga pozwala zapoznać się z aktualnymi myślami drugiej osoby. 

AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative posiada kilka zakończeń. 

Wideo - AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych