18 Wheeler: American Pro Trucker

18 Wheeler: American Pro Trucker

6,6
22 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.1
GC 4.0
DC 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Wyścigi
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.11.2001
Europa:
23.11.2001
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Wyścigi
Śr. czas:
8 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.11.2001
Europa:
23.11.2001

18 Wheeler: American Pro Trucker - opis gry

18 Wheeler: American Pro Trucker to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio Sega AM2, w której gracz wciela się w kierowcę tytułowej osiemnastokołowej ciężarówki, a jego zadaniem jest dowiezienie ładunku we wskazane miejsce. Produkcja ukazała się najpierw na automatach, a następnie została przeniesiona też na Segę Dreamcast, PlayStation 2 i GameCube’a.

Cel, podobnie jak w innych grach tego typu, jest prosty. Jako kierowca wielkiej, osiemnastokołowej ciężarówki musimy przetransportować ładunek z jednego miejsca w drugie, wyrabiając się jednocześnie w wyznaczonym czasie i, jeśli da radę, prześcigając rywala, co owocuje przyznaniem bonusów. Nie ma tu żadnej innej filozofii, czyli np. wątku fabularnego, ale są za to różne postacie do wyboru (niektóre ukryte) - każda z własną ciężarówką i unikalnymi parametrami.

 

Zmagania zaczynamy w Key West, a dojechać musimy do San Francisco, pokonując tym samym spory kawałek Stanów Zjednoczonych. Po pierwszym poziomie gra stawia przed nam wybór, jaki ładunek przetransportować. Jeden jest cięższy, ale dowiezienie go daje większe profity, a drugi lżejszy, lecz nie zarobimy już na nim tak dobrze. Podczas rozgrywki należy się spieszyć, by zdążyć przed upływem czasu, jednak z drugiej strony nie możemy sobie pozwolić na demolowanie samochodów biorących udział w ruchu drogowym, bo to negatywnie wpływa na wieziony towar. W takich przypadkach pomaga klakson, który sprawia, że inne samochody zjeżdżają nam z drogi. Demolka sprawdza się właściwie tylko w jednym przypadku - gdy niszczymy specjalnie oznaczone pojazdy doliczające cenne sekundy.

 

Pomiędzy kolejnymi stage’ami możemy uczestniczyć w minigrze polegającej na parkowaniu ciężarówki, co pozwala nam zarobić dodatkową kasę i zdobyć użyteczne części. Względem wersji z automatów na konsolach dodano też multiplayer na split-screenie dla dwóch osób.

Wideo - 18 Wheeler: American Pro Trucker

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych