Assault
373V

Assault

Assault
  • Premiery
  • Świat: Wrzesień 1998
  • Europa: Wrzesień 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-2

Assault (w USA Assault: Retribution) to strzelanina wyprodukowana przez ekipę Candle Light Studios i wydana w Europie przez firmę Telstar (a w Stanach przez midway Games). Tytuł ukazał się tylko na PlayStation.

Akcja Assault rozgrywa się w dalekiej przyszłości (końcówka XXII wieku), na zamieszkanej przez ludzi planecie o nazwie Arcadia, która zostaje zaatakowana przez obcych.  My wcielamy się tu w członków Arcadia Defense Force, oddziału, który musi stawić czoło najeźdźcom i odeprzeć ich inwazję.

W Assault do wyboru otrzymujemy dwie nieróżniące się od siebie postacie: mężczyznę (Reno Washington) lub kobietę (Kelly Doyle). Produkcja Candle Light Studios to strzelanina, a konkretnie trójwymiarowa strzelanina w konwencji run and gun, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Kamera zmienia pozycję dynamicznie, raz ustawiając się za plecami podopiecznych, raz nad głowami, albo jeszcze gdzie indziej.

Kampania składa się z siedmiu plansz, które można przejść w godzinę-dwie (do wyboru mamy cztery stopnie trudności). Do dyspozycji członków Arcadia Defense Force oddano cztery bronie, które z czasem można upgrade’ować za pomocą dopałek (do trzech razy), dzięki czemu zwiększa się liczba wystrzeliwanych pocisków, choć konsekwencją tego jest szybsza utrata energii. Co warto dodać, energia broni regeneruje się automatycznie wraz z upływem czasu, ale można też skorzystać ze specjalnych przedmiotów. Podobnie ma się rzecz z regeneracją zdrowia. Znalezione użyteczne przedmioty można odkładać w ‘inwentarzu’, lecz mamy na nie tylko jeden slot. Oprócz ‘medykamentów’ są to również osłony chroniące przed atakami nieprzyjaciół.

Assault oferuje multiplayer dla dwóch osób (kooperacja).

Podobne gry