Resident Evil: Revelations Collection
576V

Resident Evil: Revelations Collection

Resident Evil: Revelations Collection
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 28.11.2017
  • Europa: 28.11.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Horror, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 16

Resident Evil Revelations Collection to składanka zawierająca dwie odsłony serii Resident Evil: Revelations (cartridge z Revelations 1 i kod na Revelations 2). Zestaw dostępny był na konsoli Nintendo Switch. Obie gry można też było nabyć oddzielnie przez internetowy sklep Nintendo.

Kolekcja zawiera dwie wierne konwersje obu części Resident Evil: Revelations (gwoli ścisłości - w przypadku pierwszej części jest to konwersja remastera, który ukazał się na konsolach stacjonarnych; pierwotnie tytuł ten dostępny był bowiem tylko na 3DS-ie).

Wydarzenia przedstawione w pierwszej części Revelations rozgrywają się między tymi ukazanymi w ‘czwórce’ i piątce’. W roku 2004 Terragrigia, najnowocześniejsze miasto świata zasilane energią słoneczną, zostało zmieciona z powierzchni ziemi. W celu jego całkowitego zniszczenia posłużono się bronią satelitarną będącą własnością Federalnej Komisji Bioterrorystycznej. Działanie to stało się koniecznością, po tym jak bioterrorystyczna grupa Veltro przeprowadziła atak. Rok później Jill Valentine oraz jej partner Parker Luciani z B.S.A.A. zostają skierowani na Morze Śródziemne. Ich celem jest luksusowy statek wycieczkowy Queen Zenobia zajęty przez Veltro. Mają odszukać dwójkę innych agentów (w tym Chrisa Redfielda), którzy rzekomo wcześniej wyprawili się na Queen Zenobia, a teraz utracono z nimi kontakt.

Rozgrywka w Revelations łączy w sobie mechanikę klasycznych części Resident Evil ze współczesną strzelaniną, za jakie uchodzą najnowsze odsłony serii. Gracz obserwuje akcje zza pleców postaci, a przechodząc w tryb celowania może wybrać, czy chce strzelać znad ramienia czy może z perspektywy pierwszej osoby. Oprócz licznych przeciwników zarażonych wirusem T-Abyss, wyzwanie dla gracza stanowić mają zagadki logiczne oraz puzzle, które nasuwają skojarzenia z klasycznymi odsłonami Resident Evil.

Resident Evil: Revelations 2 rozgrywa się na tajemniczej wyspie, która swoim rozmiarem przytłacza wszystkie lokacje znane z pierwszej części gry. Fabuła rozgrywa się dwutorowo. Pierwszy scenariusz przedstawia Claire Redfield i córkę Barry'ego Burtona, Moirę, w poszukiwaniu wyjścia z więzienia opanowanego przez tragicznie pokancerowanych szaleńców z piekła rodem. Drugi zaś pozwala wcielić się w samego Barry'ego, który wraz z małą dziewczynką Natalią podąża tropem zaginionej córki.

Rozgrywka ‘dwójki’ czerpie z pierwowzoru, a co z tym idzie także klasycznych części serii. Jednym z tego przejawów jest chroniczny deficyt amunicji. Sprawia to, że do potyczek ze straszydłami należy podchodzić nieco bardziej taktycznie, a często lepszym wyjściem jest ucieczka tudzież skorzystanie z elementów otoczenia, np. pułapek (jak obrotowych ostrzy czy armatki rzygającej płomieniem). Bardzo ważna jest współpraca między bohaterami. Moira stroni od broni palnej, przez większość czasu robiąc za latarkę dla Claire. Oświetlając tonące w mroku pomieszczenia, może nie tylko namierzać niewidoczne inaczej przedmioty, ale także oślepiać podatnych na światło wrogów. Potrafi też wyłamywać łomem zabite dechami drzwi, a w ostateczności nawet przywalić nim komu trzeba. Natalia ze względu na swój wiek jest z kolei niemal zupełnie bezbronna. Może za to bezszelestnie się poruszać, przeciskać przez wąskie szczeliny, odwracać uwagę przeciwników, a także wyczuwać ich na dystans.

Revelations 2 posiada tryb multiplayer.

Nowości

Do obu tytułów dodano dwie minigry w stylu retro. Pierwsza to strzelanina z celowniczkiem Ghost Ship Panic, druga to natomiast parodia 8-bitowego Ghosts 'n Goblins pt. Ghouls ‘n Homunculi , w której wcielamy się w Barry'ego Burtona przeczesującego niebezpieczną wyspę w poszukiwaniu córki.

Skorzystać można także z figurek amiibo odblokowujących dodatkową zawartość.

Video - Resident Evil: Revelations Collection

Podobne gry