Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia
1009V

Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia

Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia
  • Premiery
  • Świat: 20.04.2017
  • Europa: 19.05.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 12
  • przemoc

Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia to strategia turowa wyprodukowana przez studio Intelligent Systems i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na 3DS-ie. Shadows of Valentia to remake wydanego w 1992 roku na NES-a Fire Emblem Gaiden.

Akcja gry toczy się na tytułowym kontynencie Valentia, który posiada bogatą i długą historię. Historia ta sięga do wojny, która niegdyś rozegrała się między bóstwami o imionach Duma i Mila. Po wyniszczającym konflikcie Valentia została podzielona na dwie części, a bogowie przysięgli, że nie będą już między sobą wojować. Rzeczywistość jest jednak mniej różowa - w państwach, które powstały po podziale, wojują ludzie. Fabuła skupia się na dwóch postaciach, którymi są Alm i Celica. Pozwala to nam śledzić wydarzenia z dwóch różnych perspektyw.

Fire Emblem Echoes to remake Fire Emblem Gaiden, gry, która wprowadzała do formuły serii kilka oryginalnych rozwiązań (później przeważnie porzuconych). Najważniejsza z nich to większa swoboda eksploracji, która tutaj jest rozumiano nieco szerzej. FE Echoes jest strategia turową jak poprzednie części tego cyklu o bazuje na tym samym systemie, lecz tym razem możemy nie tylko poruszać się między lokacjami znajdującymi się na mapie świata, ale też zaglądać do niektórych miejscówek (dungeony, miasta) i je eksplorować. Gdy napotkamy tam przeciwnika, bitwa toczy się normalnie, czyli na planszach pokrytych kwadratowymi polami.

FE Gaiden względem głównych części cyklu różnił się też bardziej przystępną rozgrywką. Tu jest dość podobnie, choć twórcy przygotowali również wyższy stopień trudności dla tych osób, które chcą większego wyzwania. W kontekście powyższego warto wspomnieć np. o tym, że w Echoes bronie się nie zużywają, a czas można cofnąć, co pozwala naprawić popełnione błędy. Na uwagę zasługują też takie rozwiązania, jak spadające HP magów rzucających zaklęcia czy wpływ terenu na walczących.

Jeśli chodzi o fabułę, remake oferuje nowe wydarzenia i postacie nieobecne w oryginale.

Gra korzysta z figurek amiibo. Figurki Alma i Celiki odblokowują dla przykładu bonusowy dungeon.

Podobne gry