Flipnote Studio 3D
376V

Flipnote Studio 3D

Flipnote Studio 3D
  • Premiery
  • Świat: 24.07.2013
  • Europa: 31.03.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Inna
  • Liczba graczy: 1
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 3

Flipnote Studio 3D (znane w Japonii pod nazwą Ugoku Memocho 3D - "Moving Touchpad 3D" i pierwotnie przedstawione jako Flipnote Memo) jest aplikacją użytkową dostępną dla nowych użytkowników programu My Nintendo na konsoli Nintendo 3DS. Na japońskim rynku ukazała się w lipcu 2013 r., na amerykańskim w lutym 2015 r. a na europejskim - pod koniec marca 2016 r., a za developing odpowiadało Nintendo EAD Tokyo.

Tak jak w przypadku swojego poprzednika, Flipnote Studio, podstawową funckją Flipnote Studio 3D jest tworzenie prostych, rysowanych animacji zwanych flipnotkami. Mogą one składać się z setek klatek animacji naraz oraz być odtwarzane w kilku szybkościach. Podstawowymi narzędziami do tworzenia są długopis, pędzel oraz gumka usuwająca ich efekty. Nowymi rozwiązaniami są funkcje rysowania kształtów, wypełniania konturów (wiaderko), wstawiania tekstu pisanego, zaznaczania wybranego obszaru oraz tworzenia trójwymiarowych obrazów w oparciu o trzy warstwy powierzchni roboczej. Do palety kolorów: czarnego, białego, czerwonego i niebieskiego dodane zostały kolory zielony oraz żółty, które wcześniej uzyskać można było wyłącznie za pomocą mieszania barw. Użytkownicy mogą także wykorzystać oprzyrządowanie konsoli (mikrofon, aparat), aby dodać do swoich animacji krótkie klipy głosowe oraz zdjęcia. Efekty naszej pracy można eksportować do plików .GIF lub .AVI.

Z poziomu gry można przejść do Flipnote Gallery: World - niedostępnej jeszcze na rynkach zachodnich płatnej usłudze społecznościowej zrzeszających użytkowników aplikacji. Podczas pierwszego uruchomienia otrzymujemy w ramach wersji testowej 30-dniową "wejściówkę", w której skład wchodzi 100 standardowych monet oraz 3 monety z gwiazdą. Stanowią one walutę społeczności i wykorzystywane są do szeregu aktywności: dodawania własnych flipnotek oraz komentowania, oceniania i ściągania tych już istniejących. Rzadszych monet z gwiazdą używa się do dodawania danego użytkownika do Ulubionych, a także do oceniania flipnotek (w odróżnieniu od tych ocenionych normalnie, nie znikną one po upływie 30 dni od otrzymania ostatniej oceny). Każdy członek społeczności może określić siebie albo jako Twórcę (tworzy flipnotki), albo jako Kolekcjonera (wynajduje flipnotki wysokiej jakości i dba o ich rozpowszechnienie) - w razie biegłości w jednej lub drugiej dziedzinie możliwe jest otrzymanie dodatkowych przedłużeń abonamentu World. Aplikacja wspierała także Flipnote Gallery: Friends - usługę społecznościową pozwalającą zreszać znajomym i wymieniać się między sobą flipnotkami, została ona jednak zamknięta przed zachodnią premierą programu.

Flipnote Studio 3D dostępne jest do pobrania na oficjalnej stronie My Nintendo. Osoby, które złożyły przedpisy na usługę, lub które założyły konto Nintendo Account pomiędzy 31 marca a 30 kwietnia 2016 r., mogą pobrać ją za darmo. Aplikacja zostanie automatycznie ściągnięta na połączone z ich Nintendo Network ID konsole 3DS przy następnym podłączeniu do sieci.


Opis opracował: Daaku

Podobne gry