Digimon World Championship (DS)

Digimon World Championship (DS)

Digimon World Championship
 • Wersja:
 • Wydawca: Bandai Namco
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 14.02.2008
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: RPG, Symulator życia
 • Liczba graczy: 1-2 (online VS)
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 3

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Digimon World Championship (znane w Japonii po prostu jako Digimon Championship) jest grą z gatunku pet sim, wydaną w lutym 2008 r. na konsolę Nintendo DS. Zarówno za jej developing jak i dystrybucję odpowiadała firma Bandai Namco.

Po tytułach nastawionych na rozgrywkę w duchu japońskich RPG seria wraca do swoich korzeni, kiedy to za pomocą elektronicznej, przypominającej znane w naszym kraju Tamagotchi zabawki Virtual Pet właściciele mogli zajmować się własnym Digimonam. Gra rozwija ten pomysł, przenosząc go na dwa ekrany DSa oraz rozszerzając każdą z dostępnych w oryginale opcji (Feed, Clean, Battle). Gracz rozpoczyna rozgrywkę od ustawienia daty w wewnętrznym kalendarzu gry, a następnie otrzymuje do opieki młodego partnera, którym musi się potem opiekować, rozwijać go oraz wystawiać w walkach. Rozwój naszych podopiecznych został po części uproszczony i zautomatyzowany względem swoich RPGowych poprzedników: ich statystyki są ukryte, a wyniki treningu umowne, a walki prowadzone są z perspektywy trzeciej osoby i nie mamy na nie większego wpływu. Swojego partnera możemy wystawiać do trzech rodzajów pojedynków - Free Battle pozwala na dobranie zarówno przeciwnika, z jakim chcemy walczyć, jak i areny, na której będzie toczyć się walka. Title Match są dostępne tylko w wybrane dni kalendarzowe, za których wygrane otrzymujemy Medale podnoszące naszą ogólną rangę. Najpoważniejszymi ofertami są odbywające się co cztery lata Turnieje (Championship), w których zmierzymy się z najpotężniejszymi rywalami. Aby wziąć w nich udział, będziemy musieli przedostać się przez eliminacje.

W odróżnieniu od poprzednich gier z cyklu, w których nowe Digimony zdobywaliśmy po pokonaniu ich w walce albo w wyniku ewolucji, Digimon World Championship wykorzystuje do tego tryb Hunt. Z poziomu jego menu poruszamy się po trójwymiarowym modelu globu, na którym zaznaczone są bramy wymiarowe skrywające konkretne gatunki stworków. Kiedy już upatrzymy sobie kompletny egzemplarz, możemy spróbować złapać go za pomocą D-Rope - rozprowadzanej za pomocą stylusa liny pętającej liny przypominającej sposobem użycia "bączki" znane np. z serii Pokemon Ranger. Z poziomu sklepiku dostępne będą także nowe rodzaje D-Rope ułatwiające i przyspieszające łapanie coraz silniejszych Digimonów. Do pomocy możemy także użyć ekwipunku pobocznego w rodzaju sideł, strzałek, bomb oraz drutów, aby ograniczyć pole manewru oraz mobilność celu. Kolejne bramy wymiarowe dostępne staną się wraz z kolejnymi walkami wygranymi w pojedynkach o tytuł, choć nawet wtedy część z nich będzie wymagała opłaty wejściowej.

Tytuł wspiera tryb sieciowy poprzez Nintendo Wi-Fi Connection, dostępny z poziomu menu Multi Battle, pozwalając graczom na pojedynki zarówno z przyjaciółmi, jak i nieznajomymi. W grze z okazji dziesięciolecia marki pojawiła się nowa linia ewolucyjna Digimonów - Dracomon, osiągając wyższe stadia rozwoju, może ewoluować m.in. do Coredramona, Slayerdramona czy Breakdramona.


Opis opracował: Daaku