Sengoku Basara HD Collection
706V

Sengoku Basara HD Collection

Sengoku Basara HD Collection
 • Producent: Capcom
 • Wydawca: Capcom
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 29.08.2012
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Bijatyka chodzona
 • Liczba graczy: 1-2
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 12

Sengoku Basara HD Collection jest zbiorczym wydaniem trzech gier z serii Sengoku Basara, dostępnym na japońskim rynku od sierpnia 2012 r. wyłącznie na konsoli PlayStation 3. Za wydanie trójpaku odpowiadał wcześniejszy developer i wydawca wszystkich wchodzących w jego skład tytułów, Capcom.

Galeria - Sengoku Basara HD Collection
 • Sengoku Basara HD Collection
 • Sengoku Basara HD Collection
 • Sengoku Basara HD Collection
 • Sengoku Basara HD Collection
 • Sengoku Basara HD Collection
 • Sengoku Basara HD Collection

W skład kolekcji wchodzą pierwsze trzy odsłony serii, które ukazały się wcześniej na konsolach stacjonarnych. Każda z nich została na jej potrzeby potraktowana podniesioną jakością tekstur, dopasowaniem sterowania i ustawień wyświetlania do modelu PS3 oraz obsługą trofeów. Te trzy tytuły to:

- Sengoku Basara (data pierwotnego wydania październik 2005, PlayStation 2) - wydana na rynkach zachodnich pod nazwą Devil Kings. Jest to pierwsza odpowiedź Capcomu na popularność Dynasty Warriors i Samurai Warriors, głównych przedstawicieli gatunku musou spod szyldu firmy Koei. Tak jak w Samurai Warriors, fabuła zabiera nas w realia historyczne epoki "zamachu stanu ery Meioh" (XV-XVI w.), kiedy to przedstawiciele walczących ze sobą stronnictw walczyli o dominację i zagarnięcie terytorium całej Japonii. Znane z kart podręczników historii postacie (Oda Nobunaga, Masamune Date itd.) są w tej odsłonie ukryte pod pseudonimami (np. Frost, Red Minotaur, Q-Ball), choć w kolejnych nazwane już są po swoich odpowiednikach. Głownymi bohaterami są tutaj Scorpio (Yukimura Sanada) oraz Azure Dragon (Masamune Date). System gry nie różni się znacznie od tytułów tego typu spod skrzydeł Toei - kierując jednym z generałów, naszym zadaniem jest zaliczanie kolejnych plansz w trybie fabularnym, aby pod sam koniec kampanii spotkać się ze swoim rywalem i pokonać go, jednocześnie czyniąc go, postacią grywalną. W trybie Free Battle można dalej rozwijać swoją postać oraz zdobywać dla niej nowe bronie, w tym specjalne egzemplarze znane z innych gier Capcomu (miecz Alastor i włócznia Sparda z Devil May Cry dla Azure Dragona i Scorpio). Co ciekawe, tego typu "easter eggi" nie pojawią się już potem w kolejnych odsłonach serii.

- Sengoku Basara 2 (data pierwotnego wydania lipiec 2006, PlayStation 2 oraz Nintendo Wii) - wydany rok później sequel pierwszego Sengoku Basara. Oś fabularna, choć dziejąca się w tym samym okresie historycznym, skupia się tym razem na dwójce nowych bohaterów: Keiji Maeda należy do rodziny Toshiie i Matsu Maedów, a jego rywal, Azai Nagamasa, jest szwagrem Ody Nobunagi (Devil King z pierwszej odsłony serii) oraz mężem Oichi, jego siostry. System gry doczekał się paru nowości, między innymi trybu Tournament, w którym czeka nas seria 100 walk zarówno z grupami szeregowych przeciwników, jak i innymi generałami. System walki wzbogacił się z kolei o Basara Drive - tryb wzmocnienia aktywowany co 100 zabitych przeciwników, podczas którego nie można nas znokautować, oraz Basara Fever - dodatkowy bonus dostępny przy każdorazowym wyprowadzeniu nieprzerwanej serii 500 uderzeń, za który otrzymujemy podczas misji dodatkową skrzynię z bronią.

- Sengoku Basara 2: Heroes (pierwotna data wydania listopad 2007, Nintendo Wii) - rozbudowany o nową zawartość port drugiej odsłony serii, zawierający w pudełku poza płytką z grą także dodatkowy dysk z oryginalnym wydaniem Sengoku Basara 2. Względem pierwszego wydania gra zawiera wiele usprawnień oraz dodatkowych postaci, trybów i aren. Grywalni stali się obecni w oryginale Katakura Kojuro - prawa ręka Masamune Date, Nagamasa Azai - szwagier Ody Nobunagi oraz Oichi - żona Azaia. Całkowicie nową postacią jest Kotaro Fuma - najemnik pracujący najpierw dla frakcji Hojo Ujimasy, a potem dla Matsunagi Hisahide - nowego czarnego charakteru przeciwstawiającemu się wpływom Nobunagi. Obok standardowego, 5-planszowego trybu Story pojawił się też krótszy, 3-planszowy tryb Gaiden dostępny tylko dla garstki wybranych postaci (Kotaro, Keiji, Masamune, Yukimura, Motochika). Po raz pierwszy w serii możliwa jest także kooperacja dwóch graczy w jednej misji za sprawą trybu Co-Op, oraz rywalizacja w trybie Vs.


Opis opracował: Daaku