Bullet Girls (PS Vita)

Bullet Girls (PS Vita)

Bullet Girls
 • Producent: Shade
 • Wydawca: D3 Publisher
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 21.08.2014
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Strzelanina, Akcja
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 16

Ocena społeczności

8.01 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Bullet Girls jest strzelaniną third-person-perspective, wydaną w 2014 r. na konsolę PlayStation Vita. Za developing odpowiadało studio Shade, a za dystrybucję na terenie Japonii - firma D3 Publisher.

Główną bohaterką gry jest Aya Hinomoto, która właśnie zaczęła swój pierwszy rok w szkole średniej. Rozglądając się za właściwym jej kółkiem zainteresowań, trafia przypadkiem do sali klubu strzeleckiego Ranger Corps, którego członkinie ćwiczą się nie tylko w obsłudze broni palnej, ale i taktykach wykorzystywanych na polach walki. Jako jego najnowszy członek, Aya musi wykazać się nie tylko przed pozostałymi towarzyszkami broni, ale także rywalkami z innych szkół, uczęszczających do tamtejszych klubów strzeleckich.

Bullet Girls jest strzelaniną z perspektywy trzeciej osoby, w której kierując jedną z bohaterek oraz korzystając ze wsparcia innej, zaliczać musimy kolejne misje pełne uczennic innych szkół. Ich odgórne cele różnią się od siebie i mogą obejmować np. zbieranie skrzynek z zaopatrzeniem, obronę lub niszczenie kontenerów czy zwyczajne przeżycie do końca limitu czasowego. Na końcu każdego z ośmiu rozdziałów musimy zawalczyć z inną członkinią Ranger Corps, która po przegranej walce i udanej sesji przesłuchań staje się dostępna do wyboru. Nasz arsenał obejmuje kilka grup uzbrojenia - pistolety, karabiny, strzelby, karabiny snajperskie, wyrzutnie rakiet i granaty - spośród których cztery możemy przyporządkować do slotów ekwipunku na kolejną misję. Za zdobywane po misjach punkty możemy w szkolnym sklepiku kupować nie tylko nowe rodzaje broni, ale także elementy bielizny, pełne stroje oraz przedmioty wspomagające. Większość z nich posiada bonusy do statystyk, począwszy od dodatkowych HP, przez zwiększenie skali przybliżenia dla danej broni czy podbicie siły jej ataku.

Z ukończeniem pierwszego rozdziału odblokowany zostaje tryb Jinmon Mode, w którym przesłuchiwać możemy już pokonane dziewczyny. Każda sesja wykorzystuje ekran dotykowy, za pomocą którego musimy dotykać w odpowiedni sposób konkretnych partii ciała przesłuchiwanej. W zależności od stopnia napełnienia odpowiedniego paska (Good, Bad, Excellent) oraz ogólnej rangi za efektywność odblokować możemy nowe stroje dla bohaterek oraz specjalne przedmioty. Na przestrzeni kolejnych zadań dostępny stanie się także scenariusz typu Survival, w którym będziemy wykonywać serię kolejnych misji bez możliwości odnowy zdrowia. Naszymi przeciwnikami będą niekiedy czołgi, wozy pancerne oraz helikoptery bojowe.

W nagrywaniu dialogów brały udział znane japońskie seiyu. Warto wymienić tutaj Ayę Suzaki, Ayę Uchidę, Kaori Fukuharę czy Sachikę Misawę, które mogliśmy usłyszeć już wcześniej w innych grach, jak Devil Survivor 2 czy Akiba's Trip: Undead and Undressed. Do gry wydanych zostało wiele pakietów DLC, w tym nowe postacie, dodatkowe głosy i przedmioty przesłuchań, a nawet stroje głównych bohaterek gry Oneechanbara.


Opis opracował: Daaku