SKLEP
Jotun
2172V

Jotun

Jotun
  • Premiery
  • Świat: 29.09.2015
  • Europa: 29.09.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Jotun to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Thunder Lotus Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych z systemem Windows. Jego produkcję sfinansowano na serwisie Kickstarter.

Fabuła Jotun czerpie inspiracje z mitologii nordyckiej. Gra pozwala nam wejść w buty Thory, wojowniczki, która umiera niegodną śmiercią - nie w walce, ale na morzu. Z tego powodu bogowie nie chcą jej wpuścić do Valhalli, toteż bohaterka musi udowodnić, że ten zaszczyt jej przysługuje. My musimy jej w tym zadaniu pomóc.

Rozgrywka, według zapewnień twórców, inspiruje się Podróżą oraz Shadow of the Colossus. Głównym zadaniem Thory jest pokonanie tak zwanych jotunów, wielkich potworów zamieszkujących tutejszy świat. Zanim jednak bohaterka będzie mogła zmierzyć się z nimi (jest ich w sumie pięć), musi ona najpierw przeczesać dostępny teren w poszukiwaniu run. Akcję śledzimy z perspektywy lotu ptaka.

Jotun czerpie też trochę z serii The Legend of Zelda. Przemierzając plansze możemy się bowiem natknąć na przedmioty, które zwiększają ilość energii podopiecznej lub wyposażają ją w coś innego, acz równie przydatnego. Ich znalezienie nie jest obowiązkowe, lecz może ułatwić starcia z bossami. Thora może atakować na dwa sposoby (słabo i mocno) oraz robić uniki. Każdy jotun posiada swoje umiejętności i żeby go pokonać, musimy znaleźć patent, który to umożliwi.

Poza walkami i eksploracją zdarza się też, że rozwiązujemy łamigłówki. Co warto dodać, w produkcji Thunder Lotus Games znajdziemy sporo atrakcji pozwalających pogłębić wiedzę związaną z mitologią nordycką.

Grę da się przejść w ok. dziesięć godzin.

Recenzje

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme