Guilty Gear Xrd -REVELATOR- (PS4)

Guilty Gear Xrd -REVELATOR- (PS4)

Guilty Gear Xrd -REVELATOR-
  • Premiery
  • Świat: 26.05.2016
  • Europa: 10.06.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 12
  • wulgarny język
  • przemoc

Ocena społeczności

8.65 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Guilty Gear Xrd -REVELATOR- to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Arc System Works i wydana w Europie przez PQube. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a potem został przeniesiony na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Fabularnie -REVELATOR- rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w poprzedniej części, czyli w -SIGN-. Jest to także ostatnia część sagi Guilty Gear. W uniwersum minął tydzień odkąd Ramlethal Valentine wypowiedziała wojnę ludzkości. Sol wraz ze swoją grupą poszukuje z kolei Elphelt, ale śledztwo stoi w martwym punkcie. Sytuacja zmienia się gdy wizytę składa mu “ten człowiek”, twórca Gears i dawny wróg. Gość szuka pomocy Sola. Chce bowiem powstrzymać kogoś, kto nazywany jest tajemniczo “Universal Will” (powszechną wolą).

System walki nie zmienił się szczególnie od poprzedniej części. Największą zmianą jest dodanie kilku nowych postaci. Zasadniczo używamy pięciu przycisków odpowiedzialnych za ciosy ręką, kopniaki, słaby atak bronią, mocniejszy atak obronią oraz tzw. dust, który wprawdzie nie zadaje wielkich obrażeń, ale może wybić rywala w powietrze, co daje sposobność odpalenia później udanego comba. Oczywiście do tego dochodzą przeróżne kombinacje. System generalnie jest dość złożony, choć gra dobrze tłumaczy jego zawiłości. Oprócz tego jest jeszcze tryb Stylish obniżający poprzeczkę dla mniej zaawansowanych graczy.

W -REVELATOR- znajdziemy kilka wariantów rozgrywki. Poza tymi standardowymi dla bijatyk trybami jest to Story Mode, w którym nie gramy tylko śledzimy wydarzenia, Episode Mode pozwalający zapoznać się z wydarzeniami mającymi miejsce od zakończenia poprzedniej części (każda z postaci ma swoją historię), oraz M.O.M., w którym gromadzimy medale służące do podnoszenia potencjału bojowego wybranej postaci.

Na uwagę zasługuje unikalne lobby, po którym nasz avatar może się swobodnie poruszać, wchodzić w interakcję z avatarami innych graczy oraz wyławiać rozmaite przedmioty służące do kustomizacji.

Podobne gry