Ooga Booga
1562V

Ooga Booga

Ooga Booga
  • Premiery
  • Świat: 13.09.2001
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Party games
  • Liczba graczy: 1-4

Ooga Booga to gra zręcznościowa z naciskiem na multiplayer (tzw. party game) wyprodukowana przez studio Visual Concepts i wydana przez Segę na Dreamcasta. Był to jeden z ostatnich tytułów Niebieskich wydanych na ten sprzęt.

Gra opowiada o rywalizacji różnych plemion, które próbują udobruchać tytułową boginię Ooga Booga. Ta drużyna, której uda się wygrać, może liczyć na wiele profitów.

 

Produkcja studia Visual Concepts, odpowiedzialnego wcześniej (i później) za wiele gier sportowych, posiada trzy główne warianty zabawy. Pierwszy to Tribal Trial zawierający standardowy zestaw wyzwań. Zaliczając kolejne otrzymujemy rozmaite dobra, które możemy wykorzystać w trybach offline i online. Wyzwania dzielą się na trzy rodzaje: Smakahuna (wszyscy na wszystkich), Boar Polo (polo na dzikach) oraz Rodeo (też na dzikach; możemy sobie w nim pomóc próbując zrzucić rywala).

 

Drugi główny tryb gry to Offline Skirmish, który jest lokalnym trybem multiplayer, trzeci z kolei to, jak można się domyślić, multiplayer sieciowy. Podczas rozgrywanych w nim pojedynków zbieramy punkty, które otrzymujemy za zadawanie obrażeń rywalom. Przycisk “X” służy do rzucania skurczonymi głowami, za pomocą “B” rzucamy zaklęcie, “Y” pozwala się pomiędzy nimi przełączać, natomiast dzięki “A” możemy kogoś zdzielić drewnianą laską. Liczba przyznanych punktów różni się w zależności od rodzaju wyprowadzonego ataku. Gracze z największą ich liczbą otrzymują monety, a monety decydują z kolei o ostatecznym wyniku rywalizacji.

 

Grać mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie. Co warto dodać, każe plemię obecne w grze posiada jakieś wady i zalety, dzięki czemu rozgrywka może wyglądać inaczej. Twórcy umieścili też w Ooga Booga postacie bonusowe.

Podobne gry