Hexen (N64)

Hexen (N64)

Hexen: Beyond Heretic
  • Premiery
  • Świat: 1997
  • Europa: 1997
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena społeczności

8.01 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Hexen: Beyond Heretic to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby w klimatach fantasy wyprodukowana przez studio Raven Software. Tytuł ukazał się na komputerach (DOS, Mac OS) oraz konsolach PlayStation, Saturn i Nintendo 64.

Hexen to kontynuacja gry pt. Heretic, którą wyprodukowało to samo studio. Akcja dzieje się tym razem w innym wymiarze. Jest on terroryzowany przez Serpent Ridera o imieniu Kronos, któremu czoło próbuje stawić trzech bohaterów.

 

Zmagania rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech postaci - wojownika, kleryka lub maga. Każda z postaci posiada unikalny zestaw umiejętności, broni oraz parametrów. Wojownik oczywiście przede wszystkim walczy wręcz, ale poza tym jest też dość szybki. Mag dysponuje broniami pozwalającymi atakować mu na większy dystans, jednak bardzo kiepsko radzi sobie w zwarciu. Kleryk natomiast to najbardziej zrównoważona klasa będąca czymś w połowie drogi między dwiema poprzednimi. Postacie te mogą także używać rozmaitych znaleźnych przedmiotów, których właściwości ulegają pewnym zmianom w zależności od tego, kto ich używa, co wprowadza jeszcze więcej zróżnicowania.

 

Inne ciekawe rozwiązanie zastosowane w Hexen dotyczy level designu. Poszczególne poziomy w grze są bardziej otwarte i spaja je swoista baza wypadowa, czyli tak zwany hub. Wpływa to mocno na rozgrywkę, bowiem wiele wytycznych (zagadek) wymaga od nas podróżowania pomiędzy miejscówkami. Wspomnieć też warto o takich ‘atrakcjach’ jak zmienne efekty pogodowe, trzęsienia ziemi i zniszczalne elementy otoczenia.

 

Poszczególne wersje Hexen nieco się od siebie różniły. Oprócz pewnych różnic w grafice wersje na PC, Saturna i N64 posiadały tryb multiplayer. Wersja na sprzęt Sony była go pozbawiona i generalnie uchodzi za najsłabszą z tej czwórki. Warto wspomnieć, iż bazowała ona na becie PeCetowej.

Podobne gry