Cadillacs and Dinosaurs: The Second Cataclysm
2542V

Cadillacs and Dinosaurs: The Second Cataclysm

Cadillacs and Dinosaurs: The Second Cataclysm
  • Premiery
  • Świat: 1994
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1-2

Cadillacs and Dinosaurs: The Second Cataclysm to strzelanina ‘na szynach’ wyprodukowana przez studio Rocket Science i wydana przez Segę na Mega Drive z przystawką Mega-CD. Tytuł powstał na podstawie komiksu Xenozoic Tales autorstwa Marka Schultza.

Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Na Ziemi nastała nowa era w wyniku pewnej katastrofy - ludzkość przeniosła się do podziemi, a na powierzchni zaczęły dominować wielkie gady jak przed milionami lat. Według rasy mutantów zwanej Grith przyczyną armageddonu było zachwianie równowagi w przyrodzie. My wcielamy się tutaj w Jacka Tenreca i jego partnerkę Hannah Dundee, którzy otrzymują zadanie powstrzymania sił chcących ponownie zapanować nad przyrodą za pomocą niszczycielskiej technologii z przeszłości. Pomoże im w tym czerwony Cadillac rocznik ‘53.

 

The Second Cataclysm w odróżnieniu od hołubionego poprzednika, który był chodzoną bijatyką wyprodukowaną przez Capcom, jest tak zwaną strzelaniną "na szynach". To oznacza, że poruszamy się tutaj po jednej wyznaczonej przez twórców drodze eliminując wszystko, co próbuje nas powstrzymać, albo omijając większe lub mniejsze przeszkody. Gra składa się w sumie z dziewięciu poziomów i często poprzetykana jest animowanymi przerywnikami z voice-actingiem, które napędzają narrację. Sama oprawa graficzna podczas rozgrywki łączy natomiast elementy 2D i 3D.

 

Przejście gry zajmuje stosunkowo niewiele czasu i nie posiada szczególnego replayability. Chętni mogą jednak spróbować swych sił w multiplayerze oferującym tryb kooperacji.

Podobne gry