Cubivore: Survival of the Fittest
1072V

Cubivore: Survival of the Fittest

Cubivore: Survival of the Fittest
  • Producent: Saru Brunei
  • Wydawca: Atlus
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 21.02.2002
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Cubivore: Survival of the Fittest to gra action-adventure wyprodukowana przez Saru Brunei (we współpracy z Intelligent Systems) z myślą o GamCube’ie. Tytuł wydało w Japonii Nintendo, a w USA Atlus. Gra oficjalnie nigdy nie dotarła do Europy, choć były plany jej sprowadzenia.

Akcja gry toczy się w krainie ciemiężonej przez stworzenie o nazwie Killer Cubivore i jego kolesi. Grupka ta wysysa jej esencję, tak zwane “wilderness”, sprawiając, że podupada cała przyroda. Zadanie jest proste. Wcielamy się tutaj w stworzenie, które na początku ma zostać królem “wszystkich cubivore”, a następnie pokonać ‘Killera’, dzięki czemu przywróci “wilderness” do stanu sprzed.

 

Produkcja łączy cechy gier przygodowych i gdzieniegdzie czerpie inspiracje z RPG. By wykonać zadanie zmierzające do pokonania Killera i jego pomagierów, nasz podopieczny musi przejść wiele mutacji. Jeśli dojedzie do setki, doczeka potomstwa, które powinno móc zniszczyć głównego złego i uratować przyrodę.

 

W grze nie brakuje walki, która jest prosta, ale mimo to wymaga strategicznego podejścia. Gdy napotykamy przeciwnika musimy go najpierw osłabić, a dopiero potem zabić pozbawiając kończyn. W międzyczasie oponenci nie czekają z założonymi rękami. Atakują, robią uniki, biegają, skaczą, blokują itd., dlatego ważne jest byśmy poznali słabe strony ofiary. Pożarcie kończyn regeneruje energię, natomiast w przypadku bossów pozwala zdobyć dodatkowe umiejętności. Nie wszystkich bossów będziemy jednak w stanie pokonać od razu. Czasami konieczne jest udanie się do tzw. “tunelu miłości”, by tam nawiązać relacje z samicą i tym samym doprowadzić do mutacji, która pozwoli poczynić postęp.

 

Cubivore wyróżnia dość unikalny styl graficzny, w którym zwierzęta i elementy otoczenia są zbudowane głównie z brył w kształcie sześcianów i prostopadłościanów.

 

Gra ukazała się w niewielkim nakładzie, co sprawiło, iż jej ceny w drugim obiegu bywają trzycyfrowe.

Podobne gry