SKLEP
Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas
4920V

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas
  • Premiery
  • Świat: 21.11.2006
  • Europa: 01.12.2006
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina tak.
  • od lat 16
  • wulgarny język
  • przemoc

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas to szósta gra w serii Rainbow Six, wydana na Xboxa 360 i PC w 2006 roku oraz na PlayStation 3 w 2007 roku. Ubisoft wydało również konwersję tytułu przeznaczoną na PlayStation Portable w 2007 roku. Tytuł zaliczany jest do gatunku strzelanin taktycznych.

Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas opowiada o zespole Rainbow, który zostaje wysłany do Las Vegas, by stawić czoła międzynarodowej grupie terrorystycznej Ireny Morales, która atakuje wybrane kluczowe miejsca w metropolii.
 
Gra wzbogaciła serię o kilka nowych elementów gameplayowych. Postawiono m.in. na kilka ułatwień, zmniejszających odrobinę poziom trudności i realizm rozgrywki. Na przykład po otrzymaniu trafienia postać gracze może regenerować swoje punkty zdrowia. Zwiększono też poziom obrażeń, które należy odnieść, by zginąć. Deweloperzy dodali również kamerę TPP w momentach prowadzenia ognia zza węgła w ukryciu. Twórcy skupili się również na wprowadzeniu do gry większej ilości przeciwników, wyposażonych w lepszą Sztuczną Inteligencję. Z gry usunięto system planowania misji oraz system save'ów. W zamian dodano mechanizm checkpointów. Twórcy postawili również tym razem na opowiadanie fabuły prawie całkowicie w formie klipów filmowych, a nie cut-scenek. Reszta elementów rozgrywki pozostała niezmieniona w stosunku do poprzednich części serii. Zachowano realistyczne zacięcie w strzelaninach oraz repertuar broni palnej, a także widok kamery FPP.
 
Produkcja doczekała się serii łatek po premierze, a także rozszerzeń rozgrywki. Najważniejszym z nich było Player's Pack Red Edition oraz Player's Pack Black Edition, które dostarczyły graczom nowe mapki.
 
Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas zostało bardzo ciepło przyjęte przez recenzentów. Wielu dziennikarzy nazywało grę Ubisoftu "najlepszą strzelaniną dostępną na X360". Wersja na PS3 również cieszyła się popularnością. Słabo natomiast wypadła bardzo uproszczona i niedopracowana konwersja na PSP.
Recenzje

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme