Harvest Moon: Another Wonderful Life
1701V

Harvest Moon: Another Wonderful Life

Harvest Moon: Another Wonderful Life
  • Producent: Tose Software
  • Wydawca: Natsume
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 08.07.2004
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Symulator życia
  • Liczba graczy: 1

Harvest Moon: Another Wonderful Life to tzw. symulator życia, w którym najważniejszym zadaniem gracza jest opieka nad farmą. Tytuł był zmodyfikowaną wersją Harvest Moon: A Wonderful Life i ukazał się na GameCube’ie. Za produkcję odpowiadało Tose.

Modyfikacja polega na tym, że w Another Wonderful Life kierujemy poczynaniami bohaterki, a nie bohatera. Cała reszta wygląda podobnie - dziedziczy ona po zmarłym ojcu zapuszczoną farmę, której musi przywrócić dawny blask.

 

Jak zwykle w takich historiach bywa, zaczynamy bardzo skromnie. Na włościach mamy tylko jednego konia, ale z czasem możemy zwiększyć stan posiadania - nabyć krowy, kurczaki, owce, kozy i kaczki. Poza zwierzętami do hodowania jest też pies i kot.

 

Nasza farma składa się z trzech części, które posiadają mniej lub bardziej urodzajną ziemię. Uprawy należy podlewać (najlepiej codziennie) i stosować nawóz, by otrzymać możliwie jak najlepsze rezultaty. Należy też dbać o to o jakich porach roku sadzimy rośliny. W świecie Harvest Moon miesiąc składa się z dziesięciu dni, a rok z czterech miesięcy.

 

Oczywiście w grze istotne jest również nawiązywanie relacji z NPC-ami. Nasza podopieczna może wyjść za mąż i doczekać się potomstwa. Do wyboru jest trzech kawalerów. Żeby któryś z nich pozytywnie odpowiedział na zaloty, należy mu wręczyć stosowny upominek (każdy ma bowiem inne preferencje). Gdy urodzi się dziecko, dom bohaterki się powiększa. Ale na tym nie koniec. Z czasem dzieciak dorasta i zaczyna podążać własnymi ścieżkami. To, jakie obierze zależy od zdobytych przyjaciół.

 

Nowością w Another Wonderful Life jest możliwość zmieniania ciuchów oraz lustro, które podpowiada, czy nasza podopieczna potrzebuje zjeść lub wyspać się. Tak jak w pierwowzorze, tytuł korzysta z kabelka umożliwiającego wymianę danych między GameCube’em i Game Boy Advance. Jeśli posiadamy kopię Harvest Moon: Friends of Mineral Town albo Harvest Moon: More Friends of Mineral Town, otrzymujemy dostęp do różnych bonusów, m.in. wskazówek i przedmiotów.

Podobne gry